Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

Krystian1313, 13 lat temu
Silnik 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : super pneumatyka 3 stopnie regulacji wysokości bez najmniejszego zarzutu:)
Samochód bajeczny, w miarę nowy więc póki co żadnych problemów z mechaniką i elektryką nie było, wnętrze naprawdę uwodzi urokiem, jasne skóry, dach panoramiczny, wydaję się przestrzennie, auto koloru srebrnego z czarnym dachem, ogólnie prestiż, gdzie się nie wjedzie ludzie rzucają zazdrosne spojrzenia. Auto na żywo w dobrej wersji wyposażenia prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Sporo bądź co bądź jeździ tych modeli po naszych drogach ale mało naprawdę przykuwa oko. Ten jest całkiem inny;)Póki co jestem naprawdę bardzo miło zaskoczony, a negatywnych opinii słyszałem setki. Ale są samochody i są Mercedesy takiego jestem zdania.
Mercedes to mercedes nie jestem zagożałym zwolennikiem marki i nie idę w ślad powiedzenia "BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY" A L E ... Dieselek dość głośny jak się jedzie bardzo powoli bez dodawania gazu, natomiast jak się przyciśnie...robi się nawet ciszej;D delektujesz się mocą 150KM w dieslu, to nie mało nawet przy tak ciężkiej budzie i precyzyjną zmianą biegów skrzyni automatycznej. Brzmienie też przechodzi na wyższy poziom i nawet nie słychać, że to diesel. Mi się bardzo podoba ;)zmiana biegów idealna, szybka, bez szarpania nic więcej nie potrzeba !!!
zmiana biegów idealna, szybka, bez szarpania nic więcej nie potrzeba !!! Precyzja w każdym calu, automat idealnie spisuje się w mieście za żadne skarby w przyszłości manual. Jedynie w jakimś małym sportowym autku 300KM np Nissan 350z:)
Nie ma się co rozpisywać po prostu BAJKA ;D
Dobrze chociaż bez paktronica trochę strach się po parkingach poruszać...
Fotele przód jak i kanapa tył rewalecja, w trasie nad polskie morze 450km bez najmniejszego zmęczenia... Fotele skórzane u mnie w wersji z wentylacja w lato tak jak niektórzy mawiają, że nigdy skóra bo w lato parzy w zime zimna..a co materiał się nie nagrzewa? może nie aż tak ale i tak preferuje skórę. Może dlatego, że mam jasną. Po włączeniu klimy szybko się chłodzi i zostaje sam prestiż...
Ogólnie dobrze chociaż przednia szyba strasznie paruje gdy jedzie powyżej 1os... auto moment się nagrzewa, czy zima czy lato, czy ciepło czy zimno, klima super nawet czasem wystarczy mieć włączony sam zimny nawiew i, i tak jest zimno bez klimy.
Miejsca jak na auto tej klasy i takich gabarytów zdecydowanie za mało!!! 1 rząd się czuje jak w puszce, 2 rząd - tam już można odetchnąć;) ale ogólnie marnie;/
tak jak w luksusowym apartamentowcu. Cisza, cisza, cisza, głośniej jedynie się robi jak mu się depnie...
i tu wkraczamy na głębokie wody... w trasie przy normalnej jeździe bez eco-driving-u udało mi się zejść według wskazań komputera do 5.8L/100km ale i tak jechałem w miarę agresywnie... w mieście...i tu już zależy od nogi i stylu jazdy. Ale przeciętnie w granicach 8,5-9,5 L/100km też przy normalnej mieszanej jeździe, jak trzeba depnąć to but jak nie to jedziemy spokojnie. Przy kompletnie spokojnej 7-7,5L. Rekord jaki udało mi się zrobić to było w granicach 12L przy 5 os na pokładzie i załadowanym bagażniku. Jak się jeździ samemu to do 10L przy małych szaleństwach ale żaden problem zrobić i więcej;) Ogólnie jestem miło zaskoczony.
DROGO ale jakość THE BEST. Coś za coś
Tak wielcy znawcy którzy nawet nie widzieli Mercedesa od środka, a co dopiero mówić o jeździe się wypowiadają, że masa usterek ciągle się psuje i cały czas, że zły i zły to kupcie sobie tico i się psuło nie będzie!!! Albo kupujecie szroty z niemiec albo po 10 właścicielu z przebiegiem oryginalnym 300-400tys cofniętym o ponad połowe to wam się psują. A tu masa elektroniki wszędzie gdzie się da i ma prawo. Ale u mnie odpukać, póki co najmniejszej usterki od prawie roku!!! nie oszczędzam auta! póki co tylko 101tys przebiegu więc w miare świerze autoa przy waszych przebiegach inne marki by już w dzisiejszych czasach nie jeździły. Trzeba po prostu przy zakupie dobrze sprawdzić i trafić zadbany model. AMATORZY LUKSUSU!!!
Nawet żarówki żadnej przez rok nie wymieniłem!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW [l/100km]

8,8