Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W163 Terenowy

dryjer.maria@neostrada.pl, 16 lat temu
Silnik 4.3 V8 (430) 272KM 200kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa M W163 Terenowy 4.3 V8 (430) 272KM 200kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to naprawde potwór.
Układ elektryczny : przyciski do otwierania szyb
Całokształt jest na bdb- bo zawsze ktoś się do czegoś przyczepi.Auto waży ponad 2tony i silnik poniżej 3,5 litra to porażka.Prawda jest taka że jak ktoś nie dba o takie auto to nie ma co liczyć na bezawaryjność,tylko orginaly żadnych zamienników.Wiecie jak ktoś kupuje takie auto to niech nie patrzy na tanią okazję bo żle trafi,a póżniej tylko narzeka.Jeżeli chodzi o jazdę w terenie to Patrole i Landy sie chowają bo nie mają takie mocy jak ML i tam gdzie one nie dają rady tam on idzie,tylko opony mają być na teren a nie na asfalt,wiem bo sprawdziłem osobiście.
Silnik jest doskonały mocny i dynamiczny bez blokady max230,daje dobrego kopa.Masz Mercedesa to o niego dbaj,wymiana świec max co 100 tyś km i nie jakieś tam zwykłe tylko platynowe a jest ich tam 16szt,wszystkie filtry od mercedesa a nie od filtrona,i nie ma siły musi chodzić jak szwajcarski zegarek.
Skrzynia chodzi idealnie,żadnych szarpnięć,chodzi płynnie(chodzi mi o nowy typ skrzyni),tylko pamiętać co 60tyś km wymiana oleju i filtra.Miałem różne automaty i ten jest mistrzowski.
Układ też dobry,wiadomo terenówka trochę buja,ale założyłem felgi 19 cali na profilu 50 i problem znikł,idzie po zakrętach jak po sznurku.
Widoczność dobra,parktroniki przód i tył i nie ma problemu z parkowaniem.
Mam wersje exklusive i materiały są z górnej półki,nic nie trzeszczy i nie puka.
Wentylacja tez dobra,klima wydajna.
Przestrzeń dobra,wiadomo jak ktoś ma 190cm wzrostu to i w limuzynie ma problem.
Wyciszony jest doskonale,silnika nie słychać prawie wcale a że szumi to normalne b o jest wysoki i ten wiatr wszędzie sie dostanie,ale ten szum jest znikomy.
Wiadomo benzyna 4300 V8 nie pali 8litrówm ale jak ktoś kupuje takie auto to niech sie z tym liczy.Ja założyłem sekwencje i naprawdę średni koszt 100km to jest ok 40zł a ja nie mam lekkiej stopy i to jest bardzo dobry wynik.
Przyprowadziłem go ze CH,miał przejechane 68 tys km,teraz ma 160 tyś km i nie mam z nim żadnych problemów,wszystko chodzi idealnie.
Raz siadł mi przepływomierz,ale to moja wina bo założyłem filtr filtrona a nie merca.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.3 V8 (430) 272KM 200kW [l/100km]

15,2