Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W126 Sedan

Grzesiek, 11 lat temu
Silnik 3.0 SE,SEL KAT. 180KM 132kW
Rok produkcji 1989
Mercedes Klasa S W126 Sedan 3.0 SE,SEL KAT. 180KM 132kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To auto nie jedzie, to auto płynie lekko się bujając. No i uwielbiam jak pysk jej idzie do góry przy przyspieszaniu - nie ma tego w żadnym innym samochodzie poza może starymi amerykańskimi krążownikami. Nivo do tego działa wspaniale.
Wspaniały, dostojny, kochany członek rodziny. Nigdy się go nie pozbędę, bo go kocham. Uwielbiam sunąć nim przez miasto. Właściwie to być wiezionym - takie mam wrażenie siedząc za kółkiem. Tym samochodem nie wypada szarżować, bo to jak biegnący biskup, no po prostu coś tu nie gra :) Doskonałe auto, jedno z najlepszych w historii i najlepsze jakie miałem (kilkanaście Mercedesów z lat 70, 80 i 90).
Mam wersję z katalizatorem, 3-litrową, silnik M103. Do dzisiaj łapię się na tym, że muszę spojrzeć na obrotomierz na światłach - silnik pracuje bardzo cicho i aksamitnie. Można postawić na pracującym motorze szklankę wody i nic - sprawdzone :) Koników mi wystarczy, nie jestem typem ściganta, ale jak jest potrzeba - to podrasowaną buraczaną hondę civic S-ka wciąga nosem.
Automat baaardzo powoli zrzuca biegi w porównaniu do dzisiejszych skrzyń. Za to bije je na głowę trwałością. Świetnie zestrojona z silnikiem.
Jedzie się tym jak okrętem :) Ale to nie jest samochód do ścinania winkli. Komfort jazdy jest po prostu niebywały!
Średnia widoczność w lusterkach i w ogóle do tyłu. Do przodu i na boki zacnie.
To stary Mercedes, czyli wszystko na swoim miejscu i nic ponadto. Wzór dla dzisiejszych plastikowych zabawek z milionem migoczących przycisków. To wnętrze jest jak salon starej hrabiny.
W srogą zimę można nagrzać jak w piecu, w lato klima zrywa beret. W słoneczny dzień wychłodzenie wnętrza zajmuje nieco ponad minutę.
Ogromne i wygodne fotele, mnóstwo miejsca na nogi i nad głową.
Przy 150 km/h można rozmawiać szeptem. Przy każdej prędkości słychać delikatny szum powietrza.
Byłem zdziwiony spalaniem. Lekko traktuję pedał gazu, ale 3-litrowa M103 pali mi mniej od 2.3-litrowej M102 (a przerobiłem tego kilka sztuk)
Warto wyłożyć więcej za egzemplarz w dobrym stanie.
Jedyne czego mogę się czepnąć, to lekko poluzowane kołki montażowe tapicerki. No ale bez jaj, przecież ona ma 23 lata...
Nic, kompletnie bezawaryjny samochód. Aż wieje nudą. Jak w Beczkach, a tego też kilka sztuk ujeżdżałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 SE,SEL KAT. 180KM 132kW [l/100km]

10,9