Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Furgon

malytop@op.pl, 18 lat temu
Silnik 109 CDI 95KM 70kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Vito W639 Furgon 109 CDI 95KM 70kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Kupując Vito miałem drugą opcję - T4 i cieszę się że kupiłem Vitkacego bo: prowadzi się lepiej niż T4 (wiem bo jeździłem sporo T4), wygląda lepiej (ocena być może subiektywna :)), jeżeli chodzi o usterki to nie można narzekać trzeba o autko dbać i dobrego paliwa nie skąpić (skąpstwo może się zemscić na kieszeni wielokrotnie) i regularnie przeglądy robić u zaufanego mechanika (ja robię co 20 tyś), i na koniec znowu o rdzy - to jest wg. mnie najbardziej wkurzające że w aucie 4-letnim jest tyle kwiatków rdzy. Niby łatwa w opanowaniu bo nie zaawansowana (nie ma miejsc przeżartych, są tylko korozje powierzchniowe) ale trzeba cały czas być czujnym i poprawiać producenta który się wyraźnie nie popisał.
bardzo elastyczny i mocny, jakby były minusy to bym dał za kulture pracy tuż po rozruchu ´na zimno´, pali zawsze ok. 9l więc nie ma co narzekać, a oszczędzany nie jest.
za twardo i za ciężko wchodzą biegi, ale podobno ten typ tak ma więc się rozpisywać nie będę, dodam że w trasie to i tak nie ma znaczenia bo lata na piątce od 70 - 160 km/h :)
wszystko byłoby ok , ale zespół napędowy nie radzi sobie i na śliskich nawierzchniach o buksowanie kół nietrudno, poza tym rewelacja, a że trzęsie na pusto na nierównościach to normalne dla dostawczaków.
nie trzeba komentować
przydałoby się miejsce na kubek i więcej schowków dlatego muszę dokupić schowek pod skrzynię z VITO L, układ przełączników, kontrolek i umiejscowienie skrzyni pod względem ergonomii na 5, fotele przednie o niebo lepsze od tych w T4.
jedyny minus to w zimę za zimno w stopy, mam klimę więc latem wszystko ´gra´
przestrzeni ci u nas dostatek :)
jak w końcu uda mi się znaleźć resztę tapicerki na tył to pewnie będzie 4
zużycie paliwa to 7-10 l w zależności od warunków, ceny przeglądów nie małe ale jeśli robi fachowiec to i usterek mniej, częsci trzeba szukać wsród zamienników lub jak ktoś się nie boi to wśród używanych
Ceny zakupu Vito nie są wysokie w stosunku do konkurencji, a na jakość nie narzekam (oprócz rdzy).
póki co nie narzekam, tylko ta walka z kwiatkami rdzy mnie trochę wkurza
poszły mi niedawno o-ringi i pompa paliwa w sumie jakieś 3 tyś z robocizną, ale też nie narzekam bo jak się jeżdzi to się zużywa i tyle
Dziennik kosztów dla Mercedes Vito W639 Furgon 109 CDI 95KM 70kW
9,2