Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Kombi

Wlodek-zet@wp.pl, 10 lat temu
Silnik 115 CDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Mercedes Vito W639 Kombi 115 CDI 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe jak na taki samochód.
Nie zawiódł mnie nigdy. Wysoka kultura pracy a silnik jest dość elastyczny. Polecam nie mniej jak 150 KM. Jak dla mnie ta moc, to minimum dla tego samochodu. W większości przypadków osobówki zostają w tyle. Niestety krótki pierwszy bieg, dalej jakoś leci. Biegi nie wchodzą lekko, ale to sprawia dobre wrażenie. Wrażenie solidności. Prowadzi się bardzo dobrze. Zawieszenie raczej miękkie, ale bez przesadnych przechyleń na zakrętach. Bardzo dobra widoczność! W moim są duże lusterka (nie w każdym vito takie są). Na zakrętach trochę przeszkadzają w widoczności przednie grube słupki, ale muszą być takie aby utrzymać konstrukcję. Wszystkie przyciski i manetki są pod ręką. Nie trzeba niczego szukać. Ogrzewanie zimą (przy minus 20 st C) w ciągu pierwszej minuty zaczyna już działać, ale ostatecznie to ciężko jest dogrzać samochód do 20 stopni. Latem klimatyzacja bardzo wydajna. Mimo że mam dwie oddzielne niezależne klimatyzacje (pierwsza dla kierowcy i pasażera z przodu oraz druga dla pięciu pasażerów z tyłu) to wystarcza tylko jedna z przodu. Moja wersja jest 7-osobowa (przód: kierowca i pasażer + dwa rzędy siedzeń z tyłu dla pięciu osób). Jest wygodnie i bardzo dużo miejsca dla kierowcy, pasażerów i bagażu. Samochód bardzo dobry na długie podróże. Wyciszenie nie jest idealne, zwłaszcza jak na Mercedesa. Głośno zaczyna się robić powyżej 140 km/h. Spalanie jak na samochód który waży na pusto prawie dwie tony uważam za oszczędne. Wszystko zależy od tego jak się jeździ. Miasto: 9-10 litrów. W trasie zależy od prędkości: od 7 do 9 litrów (czym szybciej tym więcej pali). Moje średnie spalanie wynosi: 8,4 lita/100km. Samochód mam od nowości i przejechałem 46000km. Nic nie naprawiałem. Nie mam zamiaru korzystać z ASO !!!
Wysoka kultura pracy a silnik jest dość elastyczny. Jednak odnoszę wrażenie że nie zawsze jest tak samo. Może to zależy od dnia i godziny? Polecam silnik nie mniej jak 150 KM. Nie zawiódł mnie nigdy. W większości przypadków osobówki zostają w tyle. Jak dla mnie ta moc, to minimum dla tego samochodu.
Krótka jedynka. Dalej jakoś leci. Biegi nie wchodzą lekko, ale to sprawia dobre wrażenie. Wrażenie solidności.
Prowadzi się bardzo dobrze. Zawieszenie raczej miękkie, ale bez przechyleń na zakrętach.
Bardzo dobra widoczność! W moim są duże lusterka (bo nie w każdym). Trochę przeszkadzają przednie słupki, są grube (Muszą być takie aby utrzymać konstrukcję).
Wszystko jest pod ręką. Nie trzeba niczego szukać.
Zimą w ciągu pierwszej minuty zaczyna już grzać, ale ostatecznie trochę ciężko go dogrzać do 20 stopni. Latem klimatyzacja bardzo wydajna. Mimo że mam dwie oddzielne niezależne klimatyzacje (Pierwsza dla kierowcy i pasażera z przodu oraz druga dla pięciu pasażerów z tyłu) to wystarcza tylko jedna z przodu.
Moja wersja jest 7-osobowa (przód: kierowca i pasażer + dwa rzędy siedzeń z tyłu dla pięciu osób). Jest wygodnie i bardzo dużo miejsca dla kierowcy, pasażerów i bagażu. Samochód na długie podróże. Polecam.
Jak na samochód który waży prawie dwie tony (na pusto), uważam że spalanie jest ekonomiczne. Wszystko zależy od tego jak się jeździ. W mieście: 9-10 litrów. W trasie zależy od prędkości: od 7 do 9 litrów (czym szybciej tym więcej pali). Moje średnie spalanie (w Warszawie i okolice) wynosi: 8,4 lita/100km. Samochód mam od nowości i przejechałem 46000km. Nic nie naprawiałem. Nie korzystałem i nie mam zamiaru korzystać z ASO !!!
Samochód drogi w zakupie.
Nic się jeszcze nie zepsuło.
Nic się jeszcze nie zepsuło.

On - zużycie paliwa dla silnika 115 CDI 150KM 110kW [l/100km]

8,1