Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

NaCiebieKolej, 16 lat temu
Rok produkcji 1987
Mercedes W124 Sedan 2.3 132KM 97kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania, stan ogólny, zawieszenie, silnik, spodziewałem się większego spalania, i jeszcze coś by sie znalazło. Podobno ceny części zamiennych nie sa drogie ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić i oby tak zostało.
Karoseria : małe zaprawki przed zimą. życzliwi porysowali trochę brak celownika.
Inne : podobno źle znosi gaz.
Silnik : Silnik żle z gazem współpracuje i wszyscy którzy zagazowali teraz żalują.
Duże, bezawaryjne, klasyczne, dobrze wyposażone, wygodne auto. Koszty eksploatacji na akceptowalnym poziomie. Mam jasną welurowa tapicerkę która w ciepłe dni nie nagrzewa się tak jak ciemne, do tego ciemnobłekitny kolor, jeszcze nie spotkałem osoby, której nie podobałoby się to auto. Ostatni prawdziwy mercedes w całości robiony przez niemców, czyli nie ma korozji i wszystko działa bez hałasów.
2,3 benzyna, ładnie sie zbiera, w trybie sportowym fajnie silnik słychać i dosyć szybko przyspiesza. Można pojeździć bokiem jedyny minus to przy gwaltownym naciśnięciu gazu reaguje z lekkim opóźnieniem ale to automat. Dlatego nie doskonale.
Tylko 3 biegowy automat, cicho zmienia przełożenia bez szarpnięć, tylko po obrotomierzu widać, 2 tryby ekonomiczny i sportowy. Żadnych problemów może dlatego, ze tylko 3 biegowy.
Jedzie się naprawdę cicho i komfortowo, pomimo tego, że mój jest fabrycznie obniżony i taki niby troche sportowy. Mam porównanie dobre, ponieważ wcześniej te same trasy przemierzałem hondą civic, też b. fajne auto ale różnicę zawieszenia czuć bardzo wyrażnie. Nic się nie dzieje ale kontrolować trzeba. Naprawdę super.
Daję dobrze ponieważ wg mnie doskonale może być tylko w żurawiu albo w śmigłowcu. Jest naprawdę dobrze tylko trzeba wyczuć tył jak to w sedanie.
Wszystko pod ręką i działa, jedyny minus to żeby zmienić pochylenie oparcia trzeba złożyć podłokietnik :-)
Wszystko działa dwustrefowo bardzo szybko. Klimy nie mam ale szyberdach otwiera sie na pól dachu prawie.
mam 182 cm. i nie mam sie do czego przyczepić. Z tyłu jeszcze nigdy nie słyszałem nawet jęku.
Rewelacja. Jak na ten wiek jest doskonale przy normalnej jeżdzie słychać tylko migacze jak skręcam.
Hmmm dałem dobrze ponieważ ze względu na masę, wiek, automat, i pojemność uważam, że jest dobrze. Pozatym nie można całe życie oczczędzać.
Wcale sie nie dziwię, że cięzko znaleźć dobry egzemplarz. Ja swojego nie mam zamiaru sprzedawać bo nie prędko znalazłbym podobny lub lepszy. Zdecydowanie warto kupić to auto, nawet jeśli trzeba zapłacić więcej niż za inne podobne. Uwaga na składaki, juest dużo na rynku ale można znaleźć normalnego. Bezwypadkowego można brać w ciemno. Ja miałem szczęście takiego kupić ale długo szukałem.
spalona żarówka z tyłu i po jakimś czasie z przodu.
Brak. chociaz myśle o wymianie szyby przedniej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 132KM 97kW [l/100km]

10,3