Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

crowl, 16 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Mercedes W124 Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1985-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wygodny, duży. Nie ma to jak płynąc po naszych dziurawych drogach.
Ogólnie auto dla każdego co ceni sobie luksus i niezawodność. Cena nie jest wysoka jak za samochód takiej klasy. Jesli mam kupić golfa3 z podobnym rocznikiem za taka samą kasę to wolę już Merca. Silnik 2.0 nie daje kopa i się nie da ścigać na światłach ale za to daje luksus jak żaden inny. Jeździłem kilkoma autami min. Octavia i muszę powiedzieć że jak się jedzie tym autem nawet kilkaset km to wysiada się bez zmęczenia. Innymi słowy: Nim się płynie :). W tych autach nie patrzy się na rocznik tylko na to czy auto jest zadbane. Polecam!!!
Troche mało mocy ale za to niezawodny. Nie mozna sie poscigac,ale na trasie daje rade z wyprzedzaniem. Znam ludzi co na tym silniku pokonywali ponad milion km i nawet nie mieli remontu silnika. To jest cos :) W stosunku do wagi najlepiej daje radę 2,5D lub 2,5TD.
Niestety tylko 4 :/ ale za to nie namecze sie przy zmianach :)
Super, swietnie trzyma się drogi i niesamowity komfort. Napęd na tył jest kwestią sporną,niektórzy uważają to za +,niektórzy za -. Ja nie narzekam. W koncu większość limuzyn ma na tył.
Super,z przodu nie ma problemów przy parkowaniu.Z tyłu da się wyczuć ;)
Jak na taki kolos to pali w miarę. Jestem zadowolony
Migiem cieplutko.super
Tutaj nie ma co mówić masa miejsca. W końcu to limuzyna ;) nawet 5 pasażerów w kurtkach podróżuje wygodnie.
Niektórzy jak wsiedli to nawet nie wiedzieli, że to diesel. Wycieszenie super
Samochodzik oszczędny jak na taki luksus i wielkość, ogólnie jest ok. W wawie spalil ok 7l w trasie ok 6l Nie jest drogi w utrzymaniu. Części dość tanie.
Jesli za tą cenę mam kupić lanosa albo małego golfika to wolę merca. Taksiarze jednak pokonują masę km i wiedzą co dobre :)
Nie miałem takich problemów.
Jezdze i sie nie martwię, że nie odpali czy nie dojedzie. Tylko jak o każde auto trzeba dbać i z czasem wymienić płyny itp.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

6,3