Ocena kierowcy - MG ZR

markoska, 8 lat temu
Silnik 2.0 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
MG ZR 2.0 TD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Jest to moje pierwsze auto i myślę, że nie mogłaym kupić nic lepszego. Jest dynamiczne, oszczędne i ma niedrogie części, a przy tym wygląda bardzo oryginalnie.
Widoczność bardzo dobra, auto jest małe, ale lusterka boczne są słusznych rozmiarów. Mimo pozornie niewielkiej szyby tylnej wszystko bardzo dobrze widać.
Auto nie jest duże więc wentylacja i ogrzewanie zajmuje niewiele czasu. Wystarczy chwila po włączeniu klimy/ogrzewania, by w aucie było naprawdę zimno/ciepło.
Wbrew pozorom w aucie jest bardzo dużo przestrzeni. Mimo, że posiadam egzemplarz 3-drzwiowy miejsca jest sporo nawet dla pasażerów z tyłu, bagażnik bardzo pojemny.
Wyciszenie pozostawia wiele do życzenia (wcześniej miałam do czynienia z klasą wyższą), jednak w konkurencji nie jest lepiej. Dopiero przy prędkości powyżej 140km/h staje się to nie tyle męczące, co zauważalne.
Spalanie przy tej dynamice naprawdę niewielkie. Części tanie (a krążą zupełnie inne opinie) mimo że nie kupuję najtańszych zamienników, a części dobrej jakości.
Auto kosztowało mnie niewiele licząc już z wymianą filtrów, płynów etc. Poza tym mam porównanie z takimi autami jak golf IV, czy audi a3 w siilniku 1.9 tdi i uważam, że auto wypada o wiele lepiej - nie tylko pod względem ceny, ale również osiągów. Poza tym wyróżnia się na drodze.
Dotychczas nie było żadnych drobnych usterek.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 115KM 85kW [l/100km]