Ocena kierowcy - Mini Countryman R60 Crossover

Starless, 10 lat temu
Rok produkcji 2013
Mini Countryman R60 Crossover 1.6 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Napiszę więcej jak trochę Wieśniakiem pojeżdżę.
Auto typu Będziesz Mógł Wyprzedzać, ale trochę cię przy tym potrząśnie. Jak to MINI, auto o zacięciu sportowym. Twardawy(koła 18"profil 45), jeżdżący jak gokart i podskakujący jak piłka. Ale mnie to odpowiada. Sylwetka nietuzinkowa, łatwo rozpoznawalny.
Fantastycznie ustawiony moment obrotowy - od 1400 do 4500 obrotów, daje to piękna elastyczność - 120-180 km/h nie wiadomo kiedy. Przy tym umiarkowane spalanie. 1500 rpm i prędkość ok 95 km/h , w życiu nie jeździłem czymś podobnym.
Stetronic z BMW- na razie bez żadnych obiekcji. Po prostu zmienia biegi.
Precyzja jak w gokarcie, mała kierowniczka, do tego przełącznik SPORT i już poszukujemy zakrętów, strzelając z tłumika basowe marchewy. Uwaga na dziury i głęboki studzieniki, morze rzucić po kabinie.
Mała i lekko pochylona przednia szyba, UWAGA! nie widać sygnalizacji świetlnej, gdy jesteśmy pierwsi, trzeba się wychylić. Do tyłu prawie nic nie widać, piękne Lifestylowe lusterko wsteczne, zasłania dużą część środka szyby. Lusterka boczne w stylu sportowym - wielkość i ustawienie OK. Wykończenie bardzo dobre,materiały też porównywalne z np. Audi A6 C6.
Intuicyjna obsługa, dużo przełączniczków typu lotniczego ale szybkie do obczajenia. Bardzo wygodne sportowe fotele. Fajna pozycja w czasie jazdy lekko wyższa niż w tradycyjnym aucie. Czytelność wskaźników jak dla mnie bez zarzutu. Podświetlenie przyjemne dla oczu- pomarańczowe.
SUPER. Szybko się nagrzewa.
Mam 194 cm, z przodu bez zastrzeżeń, a za mną tez jeszcze ktoś wsiądzie, co nie da sie zrobić np. w Peugeocie 508(który też używam)
Do 120 kmh cicho, powyżej słychać powietrze, przy 180 kmh nie słychać silnika, ale wydech za to basowo buczy, może to być męczące na dłuższą metę. Szybciej nie jechałem bo samochód nowy.
Paliwo przy 125-140 kmh na tempomacie - 9,3 l.100 km, po krętych dróżkach normalna jazda ok 7,8 l/100km.
Małe auto za dużo pieniędzy, cena 168 tys zł, ale dostaliśmy fajny rabat ;-)). Drogie oryginalne części np. 1 alufelga skręcana 2600 PLN.
MINI ma przejechane zaledwie 351 km.
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 184KM 135kW [l/100km]