Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

bonaventura1, 14 lat temu
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : mały nie jest, jednak po paru km już nie było problemów z wyczuciem odległościi szerokości
fajne auto, troche duże-zwłaszcza że 80% km pokonuje w mieście. Jednak nie jest ociężałe i pozwala sprawnie poruszać się również i zatłoczonych ulicach,a jego pojemność sprawdza się podczas wyjazdów poza miasto kiedy to duży bagażnik pozwala nie ograniczać ilości walizek
silnik pracuje bardzo cicho i równo, elastyczność jest całkiem niezła jak na tak duże auto i niezbyt dużą moc. rakieta to nie jest wyprzedzanie nie jest bardzo trudne, zwłaszcza przy prędkościach do 100km/h
ten całkiem niezły obraz auta nieco psuje skrzynia biegów, często jedynka nie wchodzi tam gdzie jej miejsce i zdarza sei ruszyć z 3.poza tym nie mam większych zastrzeżen co do jej pracy. przełożenia nieco długie jednak nie jest to samochód sportowy
carisma bardzo dobrze trzyma sie drogi, chociaż teraz jeżdżę na zimówkach 175 szerokich i czasem tracę przyczepność podczas ruszania i na zakrętach,po prostu trzeba z wyczuciem dodawać gazu w momentach kiedy jest prawdopodobne zerwanie kontaktu z podłożem. zawieszenie nie jest zestrojone zbyt miękko i daje znać o sobie na miejskich dziurawych drogach,ale nie przeszkadza to mocno w pokonywaniu km w komfortowych warunkach
bardzo dobra przez przednią szybę i boczne, jednak obszar za samochodem pokazuje niezbyt wielka powierzchnia tylnej szyby. tył auta unosi sie ku górze a biorąc pod uwagę ponad 4,3m długości mitsu to jazda w tył nie jest jej mocnym pkt-ale przecież nie do tego została stworzona...
pod tym względem nie mam zastezeżeń, kiedy pierwszy raz wsiadłem wiedziałem gdzie i w jakim miejscu szukać przełączników. wszystko jest w zasięgu ręki i tak powinno być
jak w sprawie ergonomii utwierdziłem sie że zostało to z głową usytuowane i potwierdziło to moje spostrzeżenia ze zdjęć auta przed zakupem, tak wentylacja przyprawiła mnie o uśmiech na twarzy. zacząłem ją użytkować kiedy już wilgoć na zewnątrz była czymś normalnym, a zaparowane szyby w mgnieniu oka robiły sie przejrzyste(nawet bez używania klimy)Tylko tylną szybę od czasu do czasu muszę podgrzewać bo strumień powietrza jedynie tam nie do końca sobie z tym radzi(ale przecież jest to dość długie auto)
z racji tego że to ja tylko jeżdżę carismą ciężko powiedzieć a miejscu z tyłu,ale nikt nigdy nie narzeka. Miejsce dla kierowcy jest bardzo dużo(dla pasażera obok podobnie),a dodatkowa regulacja siedziska fotela i kierownicy umożliwia zajęcie wygodnej pozycji. Fotel to prawdziwa kanapa, mając taki w domu przed tv też bym nie narzekał na niewygodę
cicho, wiatr nie zagłusza radia ani rozmów wewnątrz. Jadąc ok 120km/h słyszałem tylko delikatny szum opon. Dźwięk silnika dopiero dociera do środka kiedy wkręci sie go na obroty powyżej 4-5 tys, jednak nie jest szczególnie uciążliwy
i tutaj nie ma powodów do narzekania, kiedy po przejechaniu trasy 100km przy obchodzeniu się z pedałem gazu mało delikatnie okazało sie że mitsu spaliło 6 l byłem mile zaskoczony. W mieście do tego wyniku trzeba dołożyć 2-3l w zależności od dynamiki jazdy
Za samochód w średnim wieku z bogatym wyposażeniem, zarówno od strony komfortu jak i bezpieczeństwa w bardzo dobrm stanie technicznym dałem 10 tys.,wg mnie bardzo dobrze
bez problemów,zmyślać nie będę
nic się nie dzieje więc o czym pisać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

9,5