Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

marcelig@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 i 16V 103KM 76kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Moze to spalanie na trasie, ale gdy do zrobienia jest ponad 2 tys km trzeba jechac troche szybciej niz 90 km/h
Wady 1. Jestem wysoki, dla mnie troche za ciasno. 2. Auto wydawało mi się tez troche za twarde, ale ostatnio jeżdziłem passatem b5 i przyznaję (zdaję sobie sprawę z róznicy), że nie jest tak źle. Niektórzy na pewno wolą trochę twardsze zawieszenie. 3. Mogli też dopracować wyciszenie. 4. Dostajesz tyle plstiku za ile płacisz, ale nic nie trzeszczy Zalety 1. Fotel kierowcy przyzwoicie wygodny(jak dla mnie) 2. W zakresie do 60-70 km/h dosc dynamiczne auto. 3. Jak ktos potrafi jezdzic, to nie spali wiele. 4. Mimo jednej awari z mojej winy jak sadze, daje 10/10 za bezawaryjnosc, Ogólnie jestem zadowolony, przez 4 lata carisma nie dostarczyla mi zmartwien. Chciałbym, aby każde moje następne auto było tak pewne jak to. 4 lata temu kupilbym carisme jeszcze raz.
Płynnie i szybko wkręca się na wyższe obroty, przy spokojnej jeździe nie jest zbyt głośny.
Dla mnie \"długość\" biegów jest ok.
Wcześniej miałem citroena xantię, czułem trochę jakbym się przesiadł do traktora. Jest twarda, ale uważam, że dobrze trzyma się drogi.
Ok, słupki nie zasłaniają. Jest całem mnóstwo aut lepszej klasy z o wiele gorszą widocznością.
Ok.
Dmucha ok, chłodzi, grzeje.
Dałem przeciętnie. Mam 190 cm wzrostu. Auto nie jest duże w środku, ale nie jest ciasno. Jednak wolę jak zona prowadzi. Pasażer ma trochę więcej miejsca.
Podczas zwykłej jazdy miejskiej jest ok, można rozmawiać i słuchać muzyki. Na autostradzie do 120-130 jest znośnie, potem gorzej. Jechałem 6 godzin okolo 160/h bez przerwy i powiem że halas jest uciążliwy.
Auto pali mi zimą, uśrednione, jazda miejska około 9,5, a mam kilka górek w okolicy i sporo krótkich odcinków jak sklep czy do znajomych. Latem podczas spokojnej jazdy schodzi w tych samych warunkach do 7.5 Kiedyś testowałem na trasie 4.6l/100km, albo 4.3 już nie pamiętam dokładnie, puste auto, autostrada, 90km/h Tu gdzie mieszkam nie obowiązują przeglądy, więc nie wiem ile to kosztuje. Serwisuje zamiennikami w razie potrzeby. Miałem jedną poważną awarię, która wynikła raczej ze stylu mojej jazdy, wywaliło uszczelkę sprzęgła hydraulicznego - laweta i naprawa kosztowały trochę. Mimo wszystko za ekonomicznosc daje 5/5
4 lata temu dałem za auto miesięczną wypłatę, dzisiaj jest juz warte tygodniówke. Zaufanie jakim darzę to auto, wyceniam na więcej niż np wynosi cena nowego francuza. Stosunek jakość/cena-bardzo dobry.
Z drobiazgów to przyciski do szyb, wloty powietrza i podsufitka się odkleja.
Miałem jedną poważną awarię, która wynikła raczej ze stylu mojej jazdy, wywaliło uszczelkę sprzęgła hydraulicznego - laweta i naprawa kosztowały trochę. Nadużywałem sprzęgła, ale już się oduczyłem. Dziękuję moja carismo, uczysz mnie jak jeździć:) Poza tym nic.
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 i 16V 103KM 76kW
8,8