Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Silnik 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajna dynamika przy akceptowalnym spalaniu.
Samochód już sprzedałem po 8 latach używania. Nigdy mnie nie zawiódł. Bardzo fajna dynamika, niezła skrzynia i wystarczająco miejsca. Z wad to: szybka utrata wartości, brak możliwości instalacji LPG oraz trudność w znalezieniu mechanika któy zna ten silnik. Auto naprawdę polecam. Miałem wersję poliftową która bardziej mi się podoba.
Dobrze idzie już od niskich obrotów ale pazur pokazuje trochę wyżej. Silnik stukał na wolnych obrotach ale nie miało to wpływu na dynamikę czy spalanie. Przyzwyczaiłem się. Pod koniec eksploatacji zaczął brać trochę oleju.
Bez uwag.
Bardzo fajnie się prowadzi. Żona była zachwycona i niechętnie przesiadała się do Mondeo mk3 które jest znane z dobrego prowadzenia.
Wszystko w normie.
Schowki w drzwiach trochę małe i brak podłokietnika trochę przeszkadzał. Fotele z fajną regulacją, bardzo wygodne.
Manualna klima ale dawała radę.
Z przodu super, z tyłu bez rewelacji ale narzekać też nie ma na co. Bagażnik wysarczający dla małej rodziny.
Samochód się nie psuł więc wydatków dużo nie było. Brak możliwości instalacji LPG rekompensowało niewielkie spalanie. W trasie udało raz mi się zejść do 6l/100 a osiągnięcie 7 nie jest żadnym problemem i nie wymaga jazdy na emeryta.
Jak komuś nie zależy na LPG to bardzo dobry samochód w niezłej cenie.
Raz miałem problem z przepustnicą i musiałem jakiś tam magnes przykleić. Poza tym standardowe, eksploatacyjne pierdoły. Wymieniałem jeszcze mechanizm podnoszenia okna. Rdza minimalnie, łatwa do usunięcia.
BRAK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 125KM 92kW [l/100km]