Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

sirmichu., 9 lat temu
Silnik 1.9 DID 102KM 75kW
Rok produkcji 2002
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.9 DID 102KM 75kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo miło wspominam ten samochód. Plecam kazdemu kto szuka cichego, komfortowego samochodu w dieslu. Absolutnie zadnych problemów elektrycznych, silnikowych czy jqakichkolwiek innnych. I pamietajcie - to ze to ten sam silnik co w renault lagunie i innych to nei znaczy ze to jeżdząca awaria. To nie prawda ! Interwały olejowe w Mitsubishi i Volvo sprawiły że te same silniki są w duzo lepjszej kondycji.
Karoseria : Korozia, progów i nadkoli tylnich.
Przestronny, bardzo pakowny, komfortowy, cichy i bezawaryjny samochód. Bardzo miło go wspominam, bo sprzedałem, choć teraz żałuje. Doskonałe prowadzenie idealnie wyważone między twardościa a komfortem jazdy. Oszczędność nie do pobicia.
To jednostka pochodzaca z Renault. To ten sam silnik dzieki któremu Laguna zyskała stastus królowej poboczy. Z ta jednak róznica że Mitsubishi i Volvo biorac ten silnik od Renault'a skróciły interwały olejowe i przeglądowe. A jak sie okazało ten silnik jest podotny na awarie związane ze smarowaniem. Mój egzemplarz był w swietnym stanie a o wszystko dbałem ponadprzecietnie dlatego jedziłem z dużą satysfakcją. (olej Amsoil 10W40+ dodatek Archoil 9200)
Fajnie zestrojone przełożenia. Bez zastrzeżeń.
Bardzo dobre prowadzenie. Nic odać, nic ująć. Bez wzgledu na obciązenie, auto świetnie sie prowadzi.
Dźwiek silnika to poezja. Cisza jak w beznzynie. Gdy go kupowałem zajrzałem do wlewu paliwa bo myslałem że sprzedawca sie pomyliłm z tym "dieslem". Komfort siedzenie i podrózowania, bez przesady. Dosc dobra ergonomia.W 4 osoby i full bagaz przejechałem pół polski i nikt nie narzekał. kilometry połykało sie bardzo wygodnie.
W normie.
Bardzo wydajny układ. zarówno ogrzewania jak i klimatyzacji.
Wyciszenie nie jest złe. Silnik ma w tym duzy udzial. Największe szmery dochodza z okolic uszczelnik przedniej szyby. Ale nie mozna jakos przesadnie na to narzekać.
Częsci wcale nie sa drogie. NP rozrząd (diesel!) 360 zł z pompą. Tyle ja zapłaciłem na zestaw INA.Częsci wnetrza, zaslepki i inne na rynku wtórnymk nie sa najtańsze, bo nie ma tego zbyt wiele. Cena samego podrózowania to poezja, juz chyba nie bede mial takiego auta. Spalanie najnizsze jakie udalo mi się odnotowac to 4,4 l ON/ 100 KM
Samochód napewno podatny na korozje, ale chodzi tu o samo zabezpiecznie antykorozyjne a nie o słaba jakośc blach. teraz mam forda Focusa - to jest dopiero porażka.
Raz upalił mi się kabelek pod skrzynka bezpieczników bo zrobilo się zwarcie w oswietleniu kabiny przy wymianie żarówki. Mechanik wziął ode nie za to 20 zł.
Nie ma tutaj co napisać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 DID 102KM 75kW [l/100km]

5,1