Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

damian7, 9 lat temu
Silnik 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trzyma się drogi, oj trzyma...
Inne : Przepustnica
Przeniesienie napędu : Łożysko w skrzyni biegów
Świetne auto, duże, przestronne, wygodne, dynamiczne i oszczędne. W tej cenie nie znam nic lepszego. Ma swoje minusy, przede wszystkim wiek, no ale trzeba się przyzwyczaić :)
Dobry silnik, spalanie w cyklu mieszanym to ok 7,7 l/100km, bezawaryjny. 125KM to dośc dużo, jednak podczas jazdy w 4 osoby jednak trochę za mało.
Po zakupie trochę trzeszczała, po 2 latach kiedy już nie mogłem wytrzymać doszukałem się wytartego łożyska w skrzyni, koszt wymiany w sumie 400 zł, ale już teraz w ogóle jej nie słychać. Biegi wchodzą ładnie, na zimno trójka potrafi zazgrzytać, ale tak to w miarę ok.
Rewelacja. Wszystkie zakręty pokonuje nawet bez zdejmowania nogi z gazu, zdarzało się, że zawieszenie ratowało mi tyłek gdy na jezdnię wbiegały dziki, sarny, stare babcie... innym autem już dawno bym się rozbił.
Szerokie tylne słupki, Przednie trochę też. Duże lusterka ratują sytuację.
Wszystko elegancko, gdyby nie światła przeciwmgielne. W nocy dramat. Trzeba się na prawdę naszukać.
Klima, gdy kupiłem auto nie była nabijana przez 4 lata. Ani odgrzybiana. Czynnika w układzie było prawie do pełna, a auto nie śmierdziało grzybem, po serwisie wszystko chodzi jak należy, ogrzewanie też dobrze.
Mimo, że jestem niski to mam wysokich znajomych, którzy nigdy nie narzekali na brak miejsca z przodu lub z tyłu.
W trasie jest ok. Ale na wiejskich drogach potrafi się odezwać zawieszenie, silnik słychać od 120 km/h.
Jak się dobrze poszuka to się znajdzie na prawdę tanie i dobre części. Na szczęście byłem zmuszony szukać tylko raz, ale lubie rozeznać się w cenach poniektórych podzespołów i jest ok.
Za tą cenę można kupić np. golfa IV. Ale po co? W carismie mięciutkie plastiki, wygodne fotele, duża przestrzeń i dynamika. Oraz dużo zadbanych egzemplarzy:)
Zdarzyło się, że zepsuła się przepustnica, oraz od kupna odzywało się łożysko w skrzyni. Mimo to auto jeździło a tak poza tym nic innego nie występuje.
Auto nigdy nie stanęło na drodze więc w tym aspekcie perfekcja.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 125KM 92kW [l/100km]

7,6