Ocena kierowcy - Mitsubishi Eclipse I

Piotr, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 4WD Turbo 192KM 141kW
Rok produkcji 1993
Mitsubishi Eclipse I 2.0 i 16V 4WD Turbo 192KM 141kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Klipi jest świetny i tyle. Może nie igła, ale nadrabia resztą. Silnik bez zastrzeżeń, jak umiesz go wykorzystać to uśmiech na twarzy gwarantowany. Wnętrze jak dla mnie bajka, niepowatrzalne, wygodne, z dobrej klasy materiałów. Nietuzinkowy wygląd i charakter. Gorąco polecam, jeżeli priorytetem nie jest spalanie na poziomie 5l oraz ponadprzeciętna pakowność:)
Silniczek całkiem przyjemny, kulturę pracy troszkę nadgryza popiskujący pasek...elastyczność miodzio, ale pod warunkiem że startujemy z góry >3500 obr/min. Miły dla ucha.
plusy za krótki skok i drążek zmiany. Skrzynia raczej z krótkimi przełożeniami jak na 2.0 16 DOHC z taką mocą. Nie wiem jak koniec 4 i 5 biegu bo to poza granice rozsądku:) Nie mam serca ciągnąć 5 do końca.
Sporotwy samochodzik a komfort całkiem przyjemny. Jak dla mnie jednak troszkę za mięki, ale można to zmienić osprzętem.
może nie jest taka jak w rodzinnej taczce, ale nie ma co narzekać:)
Jak dla mnie cudo. Ma swój niepowtarzalny urok, rozmieszczenie elementów kokpitu jak w samolocie, pozycja za kierownicą też:), materiały mięciutkie, siedzonka świetne. Zegary super i pasujące pomarańczowe podświetlenie:)
bez zastrzeżeń, klima działa:) Ocena nie wyższa, bo na klimie odczuwalnie spadają obroty:(.
Oceniam na 4 bo z reguły jeżdzę sam, lub z jednym pasażerem, a z przodu miejsca jest mnóstwo. Nie na 5, bo jednak czasami kogoś jeszcze chciałoby się zabrać.....a z tyłu..hm...mniej:)..
Nie oczekuje, że będę słyszał jak mi sie krew przelewa przy 110 km/h, poza tym takiego silnika zwyczajnie lubię posłuchać. Moim zdaniem cichy nie jest, ale to niekoniecznie minus.
Nie śmigam po mieście, dlatego zużycie paliwa mnie nie przeraża...a pewnie mogłoby:) Dojazdy do pracy to w sumie 50 km i 20 zł. Jaka część taka cena:) To co było mi potrzebne to tarcze przód szt. 110 zł, i łączniki do zawiechy - 100 kpl.
Za niedużą kasę można cieszyć się świetnym autem. Jazda sprawia dużo przyjemności. W kwesti rozsądku przy zakupie. Ja wybrałem Klipsa, za taką kasę mogłem łyknąć nowszego Fiata, Forda, Opla albo VW..tylko po co:)
W sumie drobiazgi...problemy z el. antenką, problem z el. prawa szybą, cięgna od świateł wyrobione, tylko manual, na szczęście już niedługo:)
Poważnych usterek dotychczas brak:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 4WD Turbo 192KM 141kW [l/100km]

9,3