Ocena kierowcy - Mitsubishi L200 III

boxa@ligota.eu.org, 20 lat temu
Silnik 2.5 TD 133KM 98kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi L200 III 2.5 TD 133KM 98kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Ogólna ocena nie jest imponująca, mój egzemplarz okazał dość awaryjny, np.wym sprzęgła; wym. przewodu wspom. kierownicy; wym. paska rozrządu(kpl. to 2 szt.); wym.drążka stabilizatora; regeneracja sworzni i gałek już 3 razy; i mnóstwo podobnych mniej kosztownych. Poza tym łożyska skrzyni biegów tak hałasują, że aż wstyd stać na światłach przy innych autach. Ale są też plusy: full wypas, aut jest niewiele na polskich drogach i wszyscy zwracają na niego uwagę. Własności terenowe są na wysokim poziomie, więc można poszaleć.
Dosyć cichy,ale tylko kiedy jest ciepły. Niestety duża masa auta powoduje ogólną ociężałość. W terenie bez zarzutu.
Norma w terenówkach Mitsubishi. Łożyska(wszystkie) wysiadają przy osiąganiu 150tyś km
Nie może być b. dobrze, bo jest twardy jak cholera. Po wysiągnięciu po jednym piórze z tylnych resorów uspokoiło się podskakiwanie na poprzecznych muldach.Poza tym trzymanie wzorcowe.
Pomimo, że mam przyciemnione szyby widoczność jest doskonała(naokoło). No może vlusterka zasłaniają w przypadku skrętu , zwłaszcza w prawo.
Mam wersję GLS, czyli podobno full wypas. ale trąci troche tandetą.
Bez zarzutu. Bardzo szybkie i wydajne.
Tak długi samochód, ale nienajlepiej z ilością miejsca dla pasażerów z tyłu, naprawdę niewiele.
Wcześniej jeżdziłem Ładą Nivą, więc L200 jest cichutki jak myszka, oczywiście to terenówka więc z napędem na 4 są wyczuwalne pewne wibracje.
Spalanie kształtuje się na poziomie 10-11 po mieście przy normalnej , spokojnej jeżdzie. Natomiast przy szarżowaniu i jezdzie terenowej ok 15-16l/100km. Na autostradzie do Studgarttu spalił mi ok 8.5l/100km.
Samochód nie jest b. drogi jak na to wygląda. jakość odpowiada cenie, chociaż mam coraz większe wątpliwości.
Po przebiegu prawie 140 tyś km nie ma jakiejkolwiek niedogodności. Nic sięęę nie urwało lub złamało.
Mój pojazd exploatowany jest w cięzkich warunkach, zarówna 10 godzinna jazda po mieście, jak i częste wypady w miejsca trudno dostępne
Mitsubishi L200 III