Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VIII Kombi

Indyk, 9 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW
Rok produkcji 2006
Mitsubishi Lancer VIII Kombi 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wbrew pozorom karoseria jest zabezpieczona przed korozją bardzo dobrze a w standardzie konserwacja podwozia.
Zawieszenie : Jednak to tylko tulejki w zawieszeniu. Koszty - 200 - 300 za komplet
Genialne auto o fantastycznych właściwościach jezdnych i wizualnych. Nic przy tym aucie mnie dotychczas złego nie zaskoczyło. Naprawy planuje 2 miesiące przed bo wiem co ulegnie zużyciu, typowej usterki popostu nie ma.
Moze nie jest najoszczędniejszy, może jak na 2.0 mógłby mieć więcej pod maską koników ale z LPG (instalacją STAG) najmniejszych problemów nie ma i silnik nie jest nadmiernie wysilony. Tak więc każda wada ma zalete, a przy wyprzedzaniu redukcja i każdy w tyle zostaje.
Krótko zestrojona i jest bardzo precyzyjna. Myślę, że jest równie wytrzymała jak silnik - brak jakichkolwiek napraw do 215000km
Lepiej jak genialnie. Jedyny mankament to taki że standardowo w wyposarzeniu Lancerów były 16'' felgi, jednak przy felgach 15'' komfort znacznie lepszy. Sztywne zawieszenie zapewnia perfekcyjne prowadzenie i stabilność przy szybkich zakrętach, dla mnie to również bezpieczeństwo.
Dla mnie wystarczająca i żeby podwyższyć ocene ogólną daje 5 bo mogłyby być czujniki parkowania w standardzie.
4 za przeklęty podłokietnik który jest jednak bardzo twardy.
Chłodzi bardzo szybko - klimatyzacja w standardzie w zimie też szybko się nagrzewa.
Tu jest bardzo dobrze. Tak zwany test "dwumetrowca" bez problemu zaliczony.
Silnika na biegu jałowym nie słychać nawet na zewnątrz a co dopiero w środku. Podczas podróżowania absolutnie nic nie skrzypi ani nie piszczy. W środku w większości plastiki ale wysokiej jakości i doskonale spasowane.
Ceny dosyć drogie podobno... Wymiana rozżądu 1000zł, ale z drugiej strony części eksploatacyjne w normalnych cenach.
Auto z 2006 roku za około 20000 z LPG można bez problemu znaleść a jakość wykończenia i całokształt typowo japońskie - poprostu perfekcja.
Totalnie brak. Nie wiem czy można doliczyć wyrwany drucik do trzymania śwateł mijania ale to przecież moja wina bo mechanik ze mnie średni.
Totalnie nic.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW [l/100km]