Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander I

s.wierzbicki@neostrada.pl, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Mitsubishi Outlander I 2.0 i 16V 136KM 100kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Czytając inne komentarze, jestem zaskoczony niską jakością wnętrza tego samochodu. Poza niezłym zawieszeniem (ale hałaśliwym przy większych nierównościach) i ciekawym wyglądem zewnętrznym nie potrafię w nim znaleźć poważniejszych plusów. Niska jakość montażu wnętrza albo materiałów (poza przyzwoitą skórą) - ciągle coś brzęczy albo trzeszczy - powoduje, że jazda nim nie należy do specjalnie przyjemnych doznań. Niestety jazdy próbne tego nie wykryły - gdybym znał wcześniej te mankamenty nie kupiłbym tego samochodu. Wcześniej jeździłem Carismą, a przed nią Fordem Escortem i pod względem jakości montażu i wykończenia Outlander prezentuje się najgorzej. Obecnie wchodzi nowy model ale biorąc pod uwagę swoje doświadczenia z 2 pojazdami Mitsubishi sądzę, że nie będzie wiele lepszy - chyba nie bez kozery w Japoni niezbyt często spotyka się samochody Mitsubishi.
Trochę za mała moc ale dość elastyczny
Mocno skrzypi lewarek, źle wchodzi 2.
Niezłe trzymanie drogi - można naprawdę przyzwoicie wchodzić w zakręty. Hałaśliwe zawieszenie przy większych nierównościach.
Trochę przeszkadza środkowy zagłówek (tylny oczywiście)
Bardzo wydajne. Nieprecyzyjny czujnik temperatury. Przy stałej nastawie na 22 stopnie czasami jest gorąco, a czasami zimno.
Wystarczająco
Przy zamkniętych oknach OK. Przy uchylonych - fatalnie, właściwie nie można jechać z normalną prędkoscią i otwartymi oknami - chyba duże lusterka są tego powodem.
Przyzwoicie
Jak już napisałem, ja nie kupiłbym tego samochodu po raz drugi (nawet za znacznie mniejsze pieniądze) więc dla mnie co najwyżej 2 ale wiem, że są osoby, które nie zwracają uwagi na opisane wyżej mankamenty, stąd dałem 4.
Samochów ma dopiero 4 miesiące i od początku coś jest nie tak. Straszliwie skrzypiące tylne zawieszenie, brzęczenia we wszystkich drzwiach, skrzypiący lewarek zmiany biegów, wadliwa (cieknąca) jedna z dysz spryskiwacza co powoduje konieczność ciąłego zmywania pokrywy śilnika.
Brak

Mitsubishi Outlander I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu