Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Star (1998)

mitsubishi@xtra.pl, 22 lat temu
Silnik 1.8 16V 112KM 82kW
Rok produkcji 1999
Mitsubishi Space Star (1998) 1.8 16V 112KM 82kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Auto godne polecenia, zwłaszcza z silnikiem 1.8 GDI. Jeżdżę nim juz 2 i pół roku i coś na temat niego mogę powiedzieć. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć zdjęcia mojego samochodu to zapraszam na stronę www.mitsubishiklub.pl Znajdziecie tam wiele zdjęć samochodów spod znaku 3 diamentów. Mój egzemplarz pochodzi z pierwszego wypustu z fabryki i jak w każdym nowym samochodzie podczas pierwszego okresu eksploatacji pojawiło sie kilka drobnych "pierdół", które i tak nie mają wpływu na ogólną oceną samochodu. W egzemplażach sprzedawanych obecnie usunięto wszystko to co przydażyło się mi i nie tylko. Nauczyli sie na blędach, tylko dlaczego ja byłem królikiem doświadczalnym, może dlatego, że lubię testować, sprawdzać i wynajdywać wszystko to to można wynaleźć. Pozdrawiam wszystkich gorąco Piotr
Silinik jest rewelacyjny, elastyczny, mało pali od 5 do 9 l/100 km jak na 122 KM i momencie 174 Nm
Pracuje łatwo i przyjeme. Zadnych zastrzeżeń
Zestrojenie zawieszenia jest komfortowe, dla mnie trochę za miękke. Ale to kwestia gustu.
Widoczność prawie doskonała, ze względu na wysoką pozycję za kierownicą. Nawet z przyciemnianymi szybami widocznośc jest bardzo dobra.
Bardzo obszerne wnętrze, jak na nieiwielką bryłę samochodu. W środku jest więcej miejsca niż to widać z zewnątrz. Wiele możliwości kształtowania wnętrza. Przesuwana tylna kanapa oraz regulowane oparcia tylnych foteli.
Mogłoby być trochę lepiej w zimie, trochę długo trzeba czekać na ciepłe powietrze, zwłaszcza w tylnej części auta. W ciepłe dni super sprawuje się klimatyzacja.
Dla wszystkich bardzo dużo miejsca. Ja mam 186 cm i jeździ mi się bardzo wygodnie. Wystarczająco dużo miejsca jest dla wszystkich pasażerów.
Robi się głośno powyżej 170 km/h, ale nie zawsze tyle można jechać. Do 130 km/h wyciszenie bardzo dobre.
max. 9l/100 km w mieście, min. 5l/100km na trasie przy prędkości max 110 km/h. Ceny przeglądów nie są powalające z nóg, mieszczą się w normie dla samochodów zachodnich z tego segmentu.
Trochę drogi był mój model na początku, ale było warto zainwestować w silnik GDI.
Kilka drobiazgów ujawniło się w trakcie eksploatacji, ale wszystkie naprawiono na gwarancji. m.in. el. podnośnik szyby kierowcy, przednie sprężyny - były przyczyną ściągania auta w lewo.
brak

Mitsubishi Space Star (1998) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Mitsubishi Space Star (1998)