Ocena kierowcy - Nissan 100NX

Łukasz, 10 lat temu
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan 100NX 1.6 90KM 66kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Japoński silnik to najlepszy silnik :)
Karoseria : Nadkola, progi lubią po jakimś dłuższym czasie zaczynać korodować
Zawieszenie : Tylne amortyzatory, przednie zawieszenie
Inne : Sparciałe przewody paliwowo/powietrzne. Do wymiany zazwyczaj.
O gustach się nie dyskutuje. Dla mnie ładne, zgrabne autko. Łatwo się nim parkuje, można dosłownie wszędzie się wcisnąć :)
Posiadam najsłabszą wersję, ale biorąc pod uwagę masę auta zbiera się bardzo żwawo. Silnik bardzo ładnie wkręca się na obroty i mimo długiego wieku sprawuję się jak nowy. W końcu dobry Japoński silnik. I zaleta tego silnika to rozrząd na łańcuchu.
Biegi bardzo fajnie się zmienia, przyłożenia w sam raz. Od nowości wymieniana była tylko tarcza sprzęgła.
Niestety, jeśli chodzi o jazdę na zakrętach przy sporych prędkościach standardowe koła się nie nadają. Jeśli założymy szersze koła/opony (min.205) to w miarę trzyma się drogi.
W końcu ogromna tylna szyba i przeszklony dach, więc widoczność znakomita :)
Komfort w czasie podróży jest dość dobry.
Tutaj za dużo nie ma do pisania, ogrzewanie sprawuje się świetnie, latem klima nie potrzebna bo od czego w końcu mamy ściągany dach typu \"Targa\" :)
No niestety największa bolączka 100nx-ów. Jeśli chodzi o przednie miejsca nie narzekam, jeśli chce się podróżować w komplecie (4osoby) to już nie jest tak kolorowe. Wtedy nawet osoby siedzące z przodu nie będą miały zbyt dużego komfortu bo muszą fotele maksymalnie przesunąć do przodu wraz z oparciami, żeby te z tyłu miały jak dotrwać do końca podróży.
Jeśli uszczelki są w dobrym stanie, nie są sparciałe to powinno być w porządku. Jeśli nie to powyżej 80km/h gwizdanie powietrza widać z każdej strony.
Jeśli opisać spalanie to pali mi przy normalnej jeździe 10l LPG, ale niestety przy szalonej jeździe wzrosnąć może nawet do 14l. Benzyna mi jest obca, w końcu auto na gaz.
Porównując jakość silnika i innych elementów do ceny to stosunek określał na poziomie: 4/5
U mnie w drobiazgów przydarzyło się jedynie to, że połamał mi się przełącznik od powietrza z zewnątrz/kabina ponieważ była zblokowana przekładka.
Największa bolączka to przeciekający dach, a nowe uszczelki to niestety niezbyt tani wydatek. Ale jak chcę się mieć zadbane żaden wydatek nam nie straszny. Jedyna dobra wiadomość, że ze strony silnika nie mamy czego się obawiać! :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

11,2