Ocena kierowcy - Nissan Micra II

dickarea@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 1.0 i 16V 54KM 40kW
Rok produkcji 1997
Nissan Micra II 1.0 i 16V 54KM 40kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Jestem I właścieielem tego samochodu i muszę powiedzieć, że Micra nawet przy przebiegu 120 000 km sprawuje się świetnie, żadnych awarii, układ wydechowy również seryjny. Nie muszę się martwić, że nie zapali zimą (tak na marginesie akumulator seryjny nigdy nie wymieniany). Bardzo dobre materiały wykończeniowe nie wykazują zbytniego zużycia, nawet oryginalne dywaniki będą służyć do końca. Wykończenie jak na tą klasę bardzo dobre, żadnych chamskich plastików, w tamtym okresie i teraz zresztą też bez porównania do innych. Brak oznak korozji nadwozia. Po tak długim użytkowaniu zalety mogę wymieniać bez końca. Swojego czasu postanowiłem jeździć tym samochodem do jego "śmieci" technicznej (szkoda mi go sprzedać) - ciekawe jak długo? mija 6 lat .
Elasyczny, oszczędny, niezawodny. Jedyna wada to głośny łańcuch rozrządu. Głośny w zakresie prędkości 105-120km/h. Silnik nie bierze nawet grama oleju, od wymiany do wymiany jest na tym samym poziomie.
Dobrze zestopniowana, pasuje do silnika, długie biegi. Podługim użytkowaniu ciężko pracujące sprzegło, ze względu na zacierające się łożyska na cięgle sprzęgła.
W zasadzie niezawodny, dobrze dobrane zawieszenie, ani za twarde, ani za miękkie. Amortyzatory od nowości, niestety już do wymiany.
Pod warunkiem, że umiemy korzystać z lusterek.
Typowo japońska, ale i ciekawa - bez zarzutu.
Zimą wnętrze może się długo nagrzewać, po za tym całkiem dobrze.
W tej klesie samochodu nie najgorzej, choć osoby wysokie i "duże" mogą narzekać. Cztery osoby podróżują swobodnie.
Przesiadając się do innego samochodu zauważymy, że w naszej Micrze jest głośniej.
W mieście 7-8 l/100, po za miastem 5 l/100. W zasadzie niezmiennie przez cały okres użytkowania.
Samochód w momencie kupna był dość drogi (za to samochód śliczny) cały okres użytkowania zrekompensował 2X koszty zakupu, a i obecna cena odsprzedaży jest całkiem niezła jak na 6 letnie auto.
Nigdy nic się nie zepsuło, no może tylko 2 żarówki na tablicy rozdzielczej.
Żadnych niespodziewanych, poważnych napraw. Należy tylko pamiętać o okresowym sprawdzaniu łańcucha rozrządu.
Dziennik kosztów dla Nissan Micra II 1.0 i 16V 54KM 40kW
7,4