Ocena kierowcy - Nissan Patrol III

Michal, 18 lat temu
Silnik 2.8 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 1994
Nissan Patrol III 2.8 TD 116KM 85kW 1988-1997 - Oceń swoje auto
Jestem naprawde bardzo zadowolony. Autko dla rozsadnych ludzi, wlasciwosci terenowe narazie przerastaja moje umiejetnosci, ale pewnie wkrotce to nadrobie:) Przy blokadzie mostu nie do zatrzymania:) Ostatnio sie o tym przekonalem:) Jezeli ktos szuka substytutu scota to juz je znalazl, ale jak chce zgrywac bulwarowca to niech kupi Opla lub jakis koreanski wynalazek;)
Naprawde cos wspanialego!!! Ale coz, to japoniec, wszystko dopracowane...
Dziala calkiem przyjemnie. Jedynie podczas bardzo szybkiej zmiany potrafi cosik zamarudzic, ale to naprawde drobiazg. Generalnie, jak sie nastawialem do kupna to byl element o ktory najbardziej sie obawialem-zupelnie niepotrzebnie:)))
Moja wersja to oryginalny GR wiec wszystko jest tak jak powinno, oczywiscie biorac pod uwage, ze to auto terenowe. Ciesze sie ze nie wybralem "hiszpana" bo tam to dopiero trzesie:) Jedyny minus to spory promien skretu, trzeba sie przyzwyczaic.
Po prostu super, autko jest wysokie wiec widac sporo, slupki nie ograniczaja widocznosci a kolo z tylu jest tak umieszczone ze manewry przy odrobinie uwagi i wyobrazni nie sprawiaja wiekszych klopotow. Oczywiscie autko trzeba wyczuc, jak kazde...
Radyjko troche nisko wiec raczej polecam cos z pilotem (bezpieczniej), jezeli chodzi o reszte przyciskow i suwakow to jak w wiekszosci japonczykow, nudne ale poprawne:)
Cieplo i jeszcze raz cieplo!!! Dwie nagrzewnice robia swoje. Jamaika:)))
Generalnie jest ok. Moj jest 7 osobowy wiec pasazerowie czasem troche cos marudza. Gdzies ich trzeba upchnac:)))
Jak na autko terenowe to mile zaskoczenie. Jak przycisniesz slychac mily basowy dzwiek:) Tak, to jest to...
Przeglad w Nissanie 350zl. (robocizna) ,wchodzi ponad 6litrow oleju, ok 12litr plynu chlodzacego, oleje w mostach i skrzyniach to kolejne 12-13litrow, troche to wszystko kosztuje:( Ja swojego uzywam dosyc czesto na roznych wypadach w teren wiec dochodzi wymiana smarow w ukladzie lozysk i kierowniczym. Nie jest to autko dla ludzi bez dobrych dochodow. Paliwo, he, he... roznie, ale trzeba liczyc miedzy 10 a 14. Wymiana oleju silnikowego co 5000!!!
Troche drogi ale tez sporo daje.
Przy uzytkowaniu auta przez moja osobe to inne auto juz dawno by zdechlo... Ostatnio musialem wyczyscic przewody elektryczne bo nikt tego od nowosci nie zrobil:)
Slyszalem ze cosik tam jest z glowicami wiec w 94 roku po liftingu zamontowali seryjnie chlodnice oleju. Moj zatem ja posiada i jak narazie nic zlego sie nie dzieje. Reszta nie zawodna:)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 116KM 85kW [l/100km]

10,7