Ocena kierowcy - Nissan Primera II Hatchback

cisek_w@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Nissan Primera II Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jestem pod wrażeniem, że na 10 letnim samochodzie nie ma śladów korozji, żadnych zabiegów zabezpieczających nie przeprowadzałem.
Zawieszenie : Często ulegają zużyciu łączniki stabilizatora
Układ hamulcowy : Tępy pedał hamulca
Inne : Pływanie po koleinach
Podsumowując: jak na używany 10 letni samochó jego utrzymanie nie wymaga zbyt wysokich nakładów finansowych, przy modelach P10 i P11 wiele drobnych napraw można wykonać samemu jeżeli ktoś lubi trochę "grzebać". Jeżdżę już drugą Primerą i myślę o trzeciej. Kupuję samochody które mają 6 - 7 lat i jeżdżę 3 - lata i nie narzekam a wręcz polecam ten model. Jestem miłośnikiem japończyków - są to dopracowane samochody, a piszę tak bo testowałem różne marki. Na japończyka trafiłem 10 lat temu, kupiłem z wielkimi obawami i nie żałuję tych decyzji.
Silnik jak na swoją moc bardzo dynamiczny, ma sobie tzw "jad". Prosty w obsłudze, podstawowe czynności można wykonać we własnym zakresie.
Skrzynia biegów bardzo dobrze dobrana do mocy silnika, na trasie nie "widzi" wzniesień, nie trzeba często mieszać w biegach, jak do tej pory niezawodna.
Układ jezdny komfortowy, największy mankament to wymiana łączników stabilizatora co 20 - 30 tyś. km. Koszt wymiany niski, można zrobić samemu, poza tym ok.
Widoczność dobra, lusterka wsteczne dją pełny obraz.
Samochód o bardzo przemyślanych rozwiązaniach, wszystko jest pod ręką.
Działa bez zarzutu, jeżeli na czas wymienia się filtr kabinowy szyby nie parują nawet jesienią i zimą.
Jak się wsiądzie to nie chce się wysiadać, wygoda jak w małżeńskim łóżku.
Na pierwszych 2 biegach głośno, później coraz ciszej, nie wiadomo czy to diesel czy benzyna, żona zapomina zmieniać biegi,
Poprzedni model mniej zużywał ale nie posiadał turbiny, dla tego samochodu 6l/100km to nie jest chyba zbyt dużo. Ceny napraw i przeglądów utrzymują się na średnim poziomie.
Cena do jakości nie jest wygórowana, za bardzo zadbany egzemplarz trzeba trochę przepłacić ale to się opłaca, mniej dokłada się później.
Wszystko jest w miarę ok ale przy wysokich temperaturach przycina się pedał przyspieszenia
Nie odnotowałem poważnej awarii, zawsze dojechałem do celu podróży.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,2