Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

jaro, 14 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Nissan Primera II Kombi 1.6 16V 100KM 74kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się że jednostka 1.6 może być taka zwinna przy zapakowaniu jej w kastę kombi.
Przeniesienie napędu : Ukręcona lewa półośka
Zawieszenie : Piszczące górne wahacze
Auto godne polecenia. Jeżeli ktoś potrzebuje niewielkiego, funkcjonalnego kombi to bardzo polecam Nysę. Auto jest wygodne, i w miarę przestrzenne (jak na segment D). Można śmiało podróżować w 4 osoby z bagażami i po przejechaniu kilkuset kilometrów wysiąść bez bólu kręgosłupa i dupska :)
Silnik pracuje bez zarzutów. Równo, sprawnie, pali na dotyk, Uważam że 1.6 jest to trochę za mała jednostka do tego auta. Gdybym miał kupić to auto jeszcze raz to mysle że kupiłbym to auto z 2 litrowym silnikiem.
Super skrzynia. Biegi wchodzą jak w masło. Nawet wsteczny nie zgrzyta jak się go wrzuca.
Doskonale trzyma się drogi. Auto jest niskie i szerokie więc nie wygina go na zakrętach. Jedynym minusem jest słaby promień skrętu.
widoczność jest w porządku, niestety po roku użytkowania tego auta w dalszym ciągu nie mogę wyczuć odległości przy cofaniu
Prostota i funkcjonalność. Niczym meble z IKEA. Podwójny bagażnik jest super
Po rozgrzaniu się silnika ogrzewanie jest zawodowe w przednim rzędzie. Nieraz pasażerowie siedzący z tyłu narzekają że im zimno w nogi (ale to tylko przy temperaturach rzędu -10 stC). Bardzo lubią parować szyby od tylnych drzwi aż do klapy. Można to oczywiście wyeliminować w 10 sekund właczając klimatyzację.
Jak na klasę D jest bardzo dobrze.
Auto bardzo ekonomiczne jeśli chodzi o spalanie. Jesli chodzi o awaryjność to psują się, a racze zużywają części eksploatacyjne, czyli takie jakie lubią się psuć we wszystkich autach
Jeśli masz 10 000 i chcesz kupić samochód do jazdy a nie do ciągłego grzebania i chodzenia z brudnymi rękami to Nissan jest autem dla Ciebie
W mojej nysie psują się takie same rzeczy jakie się psuły w VW, którego miałem jak i w Citroenie. To normalne że może się spalić alternator albo może się wybić jakiś element zawieszenia...
Mistrzostwo świata! nic poważnego sie nie posypało (oby tak dalej)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 100KM 74kW [l/100km]

10,2