Ocena kierowcy - Nissan Primera II Hatchback

norfred, 11 lat temu
Silnik 1.6 16V 99KM 73kW
Rok produkcji 2000
Nissan Primera II Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : ach te zakręty.....
Przeniesienie napędu : półoś w okolicy przebiegu 180 - 200 tys odmawia posłuszenstwa - taki urok, polecam wymiana razem z przegłubami.
Zawieszenie : górne wachacze lubia skrzypieć, przy drugiej wymiane posmarowałem ich tuleje wazeliną i spokój narazie mam ok 40 tys zrobiłem na tym eksperymencie narazie. Pierwsze wytrzymały ledwie 15 tys . wszystko firmy 555
mimo wymienionycb usterek , jestem zadowolny z tego samochodu... chociaz szkoda że to nie wutomat...
tu ogólnie jest ok. żadnych wycieków i brania oleju, jednak słabiutki strasznie do ok 2500 obw/min. Motor lubi wysokie obroty a o niestete na zużycie Pb/LPG się przekłada..
akurat w moim przypadku strasznie długi buy lewrek zmiany bieków tak że reka goniła mi po samochodzie (pomogło obniżenie gałki na max), biegi zaczęły trochę ciężko wchodzić ale tutaj stawiam na zużywające się sprzęgło (zreszta trochę przypalone przezemnie niestetyy ok 40 tys km temu)
zakręty tym samochdem pokonuje sie poprostu bosko, tryma się drogi jak przyklejony.... mina pasażera w trakcie pokonywania zakretów BEZCENNA. Niestey polskie drogi seoje robią i wachacze górne wymieniałem juz dwa razy, dolne tylko tujeje z prawej strony.
nie mam tutaj żadnych problemów, a po założeniu czujników cofania to wogóle łatwizna.
dla mnie wygodnie i miło dala pleców, siedzenia twardawe i wygodnie na długie trasy.
również świetnie, klima radzi sobie całkiem dobrze z szyba przednią i bocznymi przednimi gozej s szybami pasażerów, a i ogrzewanie działa BARDZO szybko kila minut jazdy (3-5), na tylnej szybie padła jedna scieszka ogrzewania i troche wkurza bo na środku akurat.
powiem tak - dala kierowcy i pasażera produ bomba, ale z tyłu tez nie jest żle.
poprostu cicho... po przejachaniu 65 tys km (wskazanie licznika 188 tys) tym samochodem niestety zaczyna być słyszec zużycie materiałów, ale wózek ma juz swoje km.
no tu juz tak wesoło nie jest, cześci do tanich nienależą, a niestety jak na 1.6 pali troche za dużo srednio benzyny w mieście ok 10-11 gazu 12-13, n atrasie przy sokojnej jeździe benzynki średno ok 6,5 (krak- gdańsk - 2 os), gazu 9 (4 os bagażnik zapakowany)
tutaj bez kkmentarza... wszystko ma swoją cenę a za jakosć trzeba zapłacić...
z drobiazgów : 1. zapieczony tłoczek z tyłu - koszt naprawy 100 pln z wymiana płynu hamulcowego 2. harujące przednie klocki (po przejachaniu ok 2-4 tys) - wymiana na inne 150 pln 3. tuleki rozrusznika - koszt 9 pln
a tu już sie zepsuło: 1. górne wachacze szt. 2 x 2 x 150= 600 PLN 2. tuleje dolnego wahacza ok 100 (za wszystkie) 3. drążki stabilizatora 140 pln 4. aparat zapłonowy 300 pln 5. no i standardowo lew pół oś 350 pln :-) 6. i drążek stabilizatora 70 pln (uszkodony przez urwaną półośkę).... tyle się zepsuło przez 4 lata jazdy i pzrejachaniu przezemnie 65 tys.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 99KM 73kW [l/100km]

Nissan Primera II Hatchback