Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

rkijania@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : bluetooth - rewelacja - nikt z moich rozmowcow nie wierzy ze ze jade z predkoscia 160 km/h
tyle sie wyczekalem .... ( 6 m-cy ) no i mam. po 4 tys km wydaje sie ze dokonalem b.dobrego wyboru. Polecam szczegolnie ze wzgledu na silnik 2.0 dci ( 150 km/h ) i sposob prowadzenia. Wady : malo schowkow, no i waskie siedzenia chociaz mysle ze tu zdaze sie przyzwyczaic.
jak dla mnie super, silnik "ciagnie" w duzym zakresie, milo i przyjemnie, bez zadnej przerwy,
pierwsze przelozenia troche przykrotkie, ale jak juz wejdziemy w 3 bieg to extra, "szostka" pelni funkcje automatu na trasie. Skrzynia chodzi bardzo precyzyjnie. Troche wydaje mi sie ze lewarek jest zbyt przesuniety do przodu co utrudnia nieco zmiane biegow ( ale to wynika raczej z tego ze mam dlugie nogi i musze odsuwac daleko fotel )
wg mnie najmocniejsza strona samochodu. Jedzie jak po torach kolejowych. Pelen komfort,
przod bardzo dobrze, tyl slabiej, ale wynagradzaja to "wielkie" lusterka. Przy instalacji czujnikow parkowania mozna sobie poradzic z mala tylnia szyba.
malo schowkow, poza tym ok,
ok, szyby nie paruja, w miare szybko wychladza i ogrzewa.
jezdze zazwyczaj sam, ewentualnie z pasazerem na przednim fotelu. Pod tym wzgledem b.dobrze, nie mam wrazenia ciasnoty ani tez zbyt duzo miejsca, przytulnie i komfortowo. Tylnia kanapa wydaje sie niewielka, wysoka osoba z tylu tez raczej nie bedzie sie zachwycac komfortem jazdy.
bardzo mocna strona samochodu. przy predkosci 160 km/h slychac tylko wiatr a trzeba pamietac ze to Diesel
nie jest tanio. Moj 2.0 dci 4x4 Tekna kosztowal troszke ponad 100 tys. Ale wydaje mi sie ze trudno byloby z kolei kupic auto o podobnych wlasciwosciach za mniejsze pieniadze. Np skoda octavia scout w podobnej konfiguracji kosztuje ok. 115 tys. Za to spalanie calkiem calkiem. Przy w miare dynamicznej jezdzie srednio wychodzi 7 l/100km. W trasie udalo mi sie zejsc do 5,3 l ( ale nie przekraczalem 100 km/h )
mysle ze cena odpowiada jakosci samochodu.
za krotko zeby cos stwierdzic
na razie ok

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]