Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

rafi-thomas, 9 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Renault Clio II Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Posiadam to auto ponad 3 lata, kupiłem je jak miało przebieg 112000 km, przejechałem nim ponad 82000 km, więc myślę iż moja ocena będzie uczciwa i poparta doświadczeniem. Auto podczas całej mojej eksploatacji okazało się praktycznie bezawaryjne. Tylko wymiana eksploatacji typu rozrząd, filtry, plyny klocki, tarcze, świece, akumulator itp.. W zasadzie miałem jedną usterkę - padła cewka sagema - koszt używanej w internecie 20zł, wymieniłem sam: 1 śrubka do odkręcenia, 5 minut roboty. W między czasie kupilem żonie clio 1.4 16V - 98 koni i napiszę tak: 1.4 w porównaniu do 1.6 jest odczuwalnie słabsze w mocy, natomiast spalanie utrzymuje się na tym samym poziomie, a przy większych prędkościach (140-160 km/h clio 1.4 pali więcej). Pomimo iz moje clio ma 13 lat, nie ma najmniejszych oznak korozji - to niewątpliwie wielka zaleta. Auto jest naprawdę bardzo dynamiczne i elastyczne, przy 70km/h i piątym biegu czuć, że to auto przyspiesza, niemalże jak inne na 3 biegu, a przy starcie spod świateł nigdy nie ma wstydu :-). Frajda z jazdy jest ogromna, bardzo dobre przyspieszenie, przełożenia skrzyni jak dla mnie są pół sportowe. Auto jest bardzo dobrze wyposażone: full poduszek, czujnik deszczu, abs, esp, webasto, elektryka, podgrzewane siedzenia, climatronic, wspomaganie, tempomat... pomimo 200000 przejechanych km nie bierze nawet grama oleju (syntetyk, wymiana co 12 tysięcy). jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem to gorąco polecam, szczególnie wersję 1.6 16V, natomiast odradzam 1.4 16V - te słowa są poparte doświadczeniem w używaniu obu tych wersji. Aha, jeszcze jedno: bardzo wygodne fotele z doskonałym trzymaniem bocznym, nie czuć zmęczenia nawet po długiej trasie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Spalanie gazu na poziomie 7 litrów trasa, 9 litrów miasto, ale wiadomo, moc i pojemność, więc nie ma co oczekiwać, że spali 5 litrów jak tico, które też kiedyś miałem.
Super, bezawaryjne autko
Mega przyspieszenie, nie bierze oleju
Skrzynia w porządku, ale gałka biegów nie jest taka sztywna jak u niemieckiej konkurencji
Bardzo dobrze trzyma się drogi, nawet w ostrych zakrętach
Nic do zarzucenia
Jeśli ktoś nie zapomina o wymianie filtra kabinowego to nie wie co to są zaparowane szyby. Ogrzewanie bardzo mocne
Wiadomo, małe auto - mniej miejsca
głośnie powyżej 150km/h
Bardzo dużo tanich, używanych części, jedynie tylne tarcze, są drogie
Nic lepszego za te pieniądze i w tej klasie się nie kupi
padła cewka sagema, koszt używanej 20zł i 5 minut pracy
Brak