Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover

Marek, 9 lat temu
Silnik 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Rok produkcji 2014
Nissan Qashqai II Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Z przyjemnością jeździ się tym autem. Komfortowo, a jednocześnie pewnie.
Jest coś w tym samochodzie, co sprawia, że chce się go mieć. Zanim go kupiłem, odbyłem jazdy próbne lub tylko dokładnie obejrzałem kilka podobnych samochodów. Koreańczycy: Hundai IX35 i Kia Sportage z zewnątrz wyglądają atrakcyjnie, ale w środku nie ma żadnego porównania, to poprzednia epoka. Twarde plastiki psują całe wrażenie. Nissan w tym względzie naprawdę zdeklasował konkurencję. Jedynie wnętrze Mazdy CX5 wytrzymuje porównanie, ale jest to już inna półka cenowa.
Elastyczna jednostka, zupełnie wystarczająca do spokojnej jazdy. Opinie o wątpliwej trwałości małych turbodoładowanych silników może mają znaczenie przy dużych przebiegach. Jeżeli ktoś ma zamiar pojeździć autem kilka lat i przejechać np. około 60000 km to tego typu dywagacje nie mają sensu. Silnik w porządku.
Biegi wchodzą precyzyjnie. Niczego więcej nie można oczekiwać
To nie jest samochód do agresywnej, szybkiej jazdy. Stosunkowo miękkie zawieszenie sprawia, że autem komfortowo się podróżuje. Dla mnie w sam raz.
Jest dobrze. Z tyłu pomagają czujniki cofania.
Wszystko na swoim miejscu. Intuicyjna obsługa.
O ogrzewaniu niewiele mogę powiedzieć - mamy lato. Automatyczna klimatyzacja działa bardzo sprawnie.
Dla kierowcy i pasażerów o wzroście około 180 cm miejsca i z przodu i z tyłu jest sporo. Cztery osoby mogą podróżować w naprawdę komfortowych warunkach.
Nie spodziewałem się, że będzie tak cicho. Bez porównania lepiej z Fordem Focusem II, którym jeździłem poprzednio.
Pali niewiele, czyli na bieżąco nie będzie źle. Ceny przeglądów porównywalne z innymi popularnymi samochodami. Przez trzy lata gwarancji ewentualne naprawy za darmo.
Skoro kupiłem ten samochód, to widocznie uznałem, że za te pieniądze niczego lepszego nie dostanę.
To jest mój czwarty nowy samochód. W każdym z poprzednich był jakiś denerwujący drobiazg, a to np. jakiś cichy, ale jednak "świerszcz" w drzwiach, a to odgłosy dochodzące z bagażnika, a to drżenie szyby. Tutaj nic - cisza.
Czas pokaże.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DIG-T 115KM 85kW [l/100km]