Ocena kierowcy - Nissan Terrano II

biedrona, 18 lat temu
Silnik 3.0 TDi 16V 154KM 113kW
Rok produkcji 2002
Nissan Terrano II 3.0 TDi 16V 154KM 113kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Zdaję sobie sprawę, że obiektywnie patrząc ocena jest zawyżona, ale zawsze marzyłem o takim aucie i nissanek jest pierwszą maszyną (a miałem ich kilka), której prowadzenie sprawia mi naprawdę frajdę każdego dnia. Gdy pierwszy raz wsiadłem do niego na jazdę próbną wiedziałem, że to będzie to. Mam jednak świadomość, że jest to samochód przeznaczony dla specyficznego grona odbiorców. Rada jest prosta: wsiądzicie i przejedźcie się (w terenie też) - od razu będzie wiedzieli, czy jest to autko dla Was.
przy umiejętnej jeździe można z niego wycisnąć wszystko (i wyrwać na szosie i wygrzebać się z błota)
Wszystko wchodzi jak trzeba (chociaż "wajcha" raczej dla facetów)
"tylko" dobrze ze względu na proporcje samochodu - nie da się lepiej i przy tej wysokości i długości na deszczu i ostrych zakrętach należy uważać
Z przodu i na boki bez zarzutu, do tyłu i tyłu po skosie z wiadomych wzglęów (wysokość) należy być podejrzliwym (czy za klapą bagażnika nie czai się maluch)
Mogłoby być więcej schowków itp.
Przy tej cenie przydałyby się nawiewy na tył. Chciałem ponarzekać na klimę (tzn. że niby podczas postoju za słaba), ale gdy przesiadłem się do (mniejszego) klimatyzowanego samochodu żony uznałem, że z klimą też jest całkiem dobrze.
Z przodu rewela (aczkolwiek kolega z 2,0 m wzrostu odsuwał fotel do tyłu mimo, że był już odsunięty na maksa przy moim skromnym 175 cm. Na pocieszenie doam, że jeżdżę z naprawdę d a l e k o odsuniętym fotelem). Z tyłu bardzo dobrze. 3. rząd dla dzieci i psów.
Uwaga! Ocena w kontekście samochodu terenowego diesel tej wielkości. Nie spodziewajćie się wyciszenia jak w Mercedesie klasy S. Pomruk silnika jest bardzo przyjemnych dla tych co lubią "słyszeć moc" pod maską.
Cały czas ocena w kontekście rodzaju auta. Tak naprawdę spalanie to 10-11/100km, a nie jeżdżę jak aniołek.
Zawsze mogło by być taniej ;)
ograniczniki skrętu, czasem wyhacza się tylna półka z jednego z zaczepów
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDi 16V 154KM 113kW [l/100km]