Ocena kierowcy - Nissan Tiida Hatchback

mamoń, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 110KM 81kW
Rok produkcji 2008
Nissan Tiida Hatchback 1.6 i 110KM 81kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : piszczą na zimno, ale bardzo skuteczne
mam poniżej 40 lat, ale kupowałem to auto dla rodziców, którzy maja ponad 60. dla nich ważna była pojemność wnętrza, wesoła jasna tapicerka, wysoka pozycja i olbrzymi komfort wsiadania. Razem ustaliliśmy, że silnik powinien mieć ponad 100KM i przy bardzo korzystnych warunkach zakupu (wyprzedaż rocznika, kredyt 50/50) tiida nie miała praktycznie konkurencji na rynku aut nowych,
dobrze kręci powyżej 4 tys obrotów, choc nie jest wówczas najciszej. jak się chce dynamicznie jeździć to można, ale nie jest to środowisko naturalne tego zwierzaka
tylko poprawnie, nie haczy, ale w porównaniu z hondą, czy autami z grupy VW może rozczarować.
autko jest wąskie, a zawieszenie prymitywne, w rezultacie dziury i inne nierówności dają się we znaki. leżących policjantów lepiej brac wolniutko inaczej będzie głośny stuk. wcześniej miałem z tyłu wielowahacz i nie znałem tych emocji
duże okna, tylko szyberdachu brak, fajne duże lustra z boków
w wersji podstawowej bluetooth i sterowanie radia w kierownicy - to juz naprawdę nieźle, przejrzysty układ właćzników itp. fajnie że nie trzeba wyłaczać świateł bo same gasną i zapalają się po przekręceniu stacyjki, niefajnie, ze w tańszej wersji brak termometru zewn.
wszystko fajnie działa, klima w stabdardzie, brak podgrzewania lusterek w najprostszej wersji
tylko nieco wąsko, poza tym mnóstwo miejsca, duży zakres regulacji tylnej kanapy!
taki se dzwięk silnika miedzy 1000 a 2000 obrotów, poza tym nieźle wyciszone
nie jeżdżę oszczędnie więc mam spaczone pojęcie
po pół roku nic sie nie dzieje, oby tak dalej
po pół roku nic sie nie dzieje, oby tak dalej