Ocena kierowcy - Nissan X-Trail I

OD, 18 lat temu
Rok produkcji 2005
Nissan X-Trail I 2.0 140KM 103kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Wybrałem ten samochód spośród innych podobnych japońskich konstrukcji tak zwanych terenówek. Oczywiście nie kupiłem go po to by nim jeździć w terenie. Auto ma być bezpieczne i pojemne a jego przeznaczenie to jazda po mieście i rodzinne wyjazdy na wakacje. Zanim podjąłem decyzję o wyborze tego modelu przejechałem się autami konkurencji. Nowa Toyota RAW4 odpadła ze względu na ciasną tylna kanapę i wygląd który kojarzy się z kierowcą blondynka. Po prostu to auto nie pasuje do faceta. Honda CR-V nie urzekła mnie ani ciemnym wnętrzem, osiągami silnika ani dość kiepskim układem napędowym, który sam decyduje, kiedy napędza przednie a kiedy przednie i tylne koła razem. Mitsubishi Outlander to raczej auto dla młodego dresa, który zabierze panienkę do lasu i jeszcze szybciej z nią wróci, ponadto ten samochód ma raczej namiastkę bagażnika. W Nissanie dla odmiany jest wszystko. Najlepszy układ napędowy z elektronicznym systemem trakcji, który można załączać lub nie, dużo miejsca z przodu i z tyłu oraz pojemny bagażnik. Przestronne jasne wnętrze z ogromnym szklanym dachem. Cichutki i zrywny silnik. Jest jeszcze jedno, co dla mnie jest istotna zaleta samochodu. Nissan X-Trail nie rzuca się w oczy! Jest stonowany nawet lekko jakby z minionej epoki. Po prostu klasyczny. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz lekko ponad czasowy. Ale oprócz tych zalet ma również kilka denerwujących braków i niedoróbek, o których piszę poniżej a które dla innego kierowcy mogą dyskwalifikować to auto.
Świetny motor. Zrywny i cichy. Jadąc X-Trailem ma się wrażenie że prowadzi się auto z napędem elektrycznym.
Precyzyjna i dobrze zestopniowana.
Nie mam żadnych uwag. Na szosie pełna kontrola a także oszczędna jazda z załączonym 2WD. W terenie świetnie sobie radzi na ustawieniu Auto ze nie wspomnę o Lock. W śniegu nie dało się go zakopać!
Jak z bocianiego gniazd na statku w wszystkich kierunkach.
I tu skucha! Fatalne umiejscowienie regulacji lusterek, Beznadziejny wyświetlacz, na którym nie można jednocześnie zobaczyć np. godziny i temperatury, jaka panuje na zewnątrz, na dodatek obsługiwany przełącznikiem, do którego jest dość daleko z siedzenia kierowcy. Ponadto brak choćby najprostszego komputera w aucie tej klasy to już żenada!
Tu wszystko OK!!!
Miejsca ile dusza zapragnie nad głowa, z boku i z tyłu. Tu X-Trail bije konkurencje na głowę.
Silnika praktycznie nie słychać, ale wiatr szumi. Szczególnie daje się we znaki powyżej 140 km/h a w wersji Sport+ z dużymi relingami i spojlerem robi się szczególnie głośno, ale w tego typu autach to norma to przecież nie plaska limuzyna.
W mieście w zimę 11.0 I/100 a w trasie jeszcze nie byłem
Gdyby nie tandetne plastiki i brak komputera dal bym wiecej.
Tu kolejne cierpkie słowa pod adresem producenta. Moim zdaniem plastiki są dość tandetne. Nie pasują do auta za ponad sto tysięcy!. Deska trzeszczy, co mnie bardzo irytuje.
mały przebieg i jak na razie wszystko OK!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]

9,7