Ocena kierowcy - Nissan X-Trail I

Silnik 2.2 Di 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Nissan X-Trail I 2.2 Di 136KM 100kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Samochód który świadomie wybrałem z puli: HONDA, SUZUKI, TOYOTA, NISSAN. Nissan X-Trail okazał się modelem idealnie dla mnie. Nie jest przeładowany gadzetami jak to w Suzuki. Jest klasycznie prostokątny i nie ulany. Teraz na rynku dominują obłe, ulane kształty i to mi sie nie podoba. Może dlatego że jestem rock´n roll´owcem i nie lubie kolesi którzy siedzą napuszeni w swoich SUWach i myslą że są Panami świata. Reasumując X-Trail jest autem w którym nie ma co się zepsuć, do tego Nissan zwany dawniej jako JAPOŃSKI MERCEDES jest marką samą w sobie i gwarantuje mi bezstresową jazdę. Osobiście polecam młodym ludzią, choć niestety cena jest dość wysoka dla ludzi do lat 30.
Silnik pracuje naprawdę doskonale, duża moc jest zawsze kiedy jest potrzebna. W terenie sprawuje się bardzo dobrze, jedynka pozwala na wolne pokonywanie przeszkód w bardzo wygodny i bezpieczny sposób.
Ogólnie skrzynia dobra, czasami przycina mi się jedyna, ale wybaczam. Ople mają to samo.
Prowadzenie bardzo dobre, tylko mam wrażenie że przy 2WD przy gwałtownym ruszaniu z miejsca sciąga samochód na prawo.
Myślałem że po przesiadce z Opla Corsy, będę miał kłopoty z parkowaniem. Okazało się że lusterka są doskonale dopracowane w tym modelu i parkuje się łatwo i przyjemnie.
Dużo przestrzeni i zakamarków dla kierowcy i pasażerów.
do 110 km/h cicho, potem jest magiczna prędkość 120-135 robi się głośniej ale przy 140 km/h robi się bardzo sympatycznie i cicho (sam nie wiem dlaczego), oczywiscie nie ma zbyt wielu odcinków w naszym pieknym kraju na taką prędkość.
Tego się obawiałem ale muszę przyznać że zrobiłem 800 km na 55l, na trasie. Więc jestem zadowolony.
Na razie ok, ale samochód kupiłem nowy z salonu i jezdzę 2 tygodnie dopiero.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Di 136KM 100kW [l/100km]