Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

KaMiL KrK, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1992
Opel Astra F Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Samochod posiadam ponad rok czasu.Jest to model z silnikiem 1.4 60km czyli podstawowa wersja bez zadnych bajerow nawet bez wspomagania kierownicy.Caly samochod to totalna porazka.Psuje sie doslownie wszystko co jest mozliwe do zepsucia.Na naprawy samochodu wylozylem juz worek pieniedzy.Napraw bylo juz tyle ze pewnie sam nie pamietam wszystkich do tego jeszcze kilka rzeczy mam przy nim do zrobienia.Pierwsze koszty po zakupie samochodu powinny byc oczywiste wymiana rozrzadu,ojeju i filtrow jednak ja tego nie zrobilem co nie uchronilo mnie przed wydatkami.Juz po trzech tygodniach radosci z samochodu zaczely sie klopoty.Pierwsza naprawa dotyczyla rozrusznika.Samochod zgasl na swiatlach i juz nie chcial odpalic. Po dopchaniu go do najblizszego warsztatu okazalo sie ze jest do wymiany tzn bendix koszty 55zl czesc +100zl wymiana czyli 155zl.Samochod po tej naprawie jezdzil moze okolo kolejnych trzech tygodni kiedy ponownie nie chcial "zakrecic". Z uwagi blisko polozonego serwisu opla postanowilem skorzystac z uslugi czego teraz zaluje!!! Po ogledzinach samochodu przez fachowca dostalem telefon w ktorym to dowiedzialem sie ze strzelil na pol walek rozrzadu koszt wymiany 500zl nie jest to mala suma z uwagi na wartosc samochodu jednak zgodzilem sie na naprawe.Moze po 30min dostalem kolejny telefon ze podczas dalszego rozbierania silnika w celu sprawdzenia innych czesci czy nie sa uszkodzone okazuje sie ze jest przykrzywiona glowiczka duzo mi to nie mowilo ale pan z serwisu zapewnial mnie ze musi byc to naprawione celem poprawnego dzialania walka rozrzadu . Nie wypadalo sie klocic z fachowcem wiec w ten sposob koszty naprawy urosly do sumy 1200zl.Trzeci telefon odnoscie dodatkowych kosztow naprawy wszystkich paskow i pompy wody lacznie 1700zl zniechecil mnie do dalszej wspolpracy postanowilem odebrac samochod jednak nie bylo to takie proste poniewaz za sama diagnoze i "grzebanie" przy silniku nalezalo sie 200zl sparalizowala mnie suma za moze 1godzine pracy z ktorej dla mnie nic nie wynikalo bo auto dalej mialem nie naprawione po drobnych sprzeczkach kazalem zrobic sam walek rozrzadu tak zeby samochod wyjechal o wlasnych silach z serwisu bardziej logicznym rozwiazaniem bylo dla mnie dac 500zl i miec wymieniony walek rozrzadu niz dac 200zl dla mnie za nic.Jednak serwisant powiedzial ze tutaj fuszerki sie nie robi tlumaczyl to tym ze wymiana samego walka rozrzadu nic nie da poniewaz przykrzywiona glowiczka spowoduje ponowne pekniecie walka twierdzil ze tak zrobiony samochod moze pochodzic jeden gora dwa dni.Moje stanowcze slowa poskutkowaly totalnie wkurzony i chyba bezradny zrobil tak jak chcialem z tym ze nie bylo na ta naprawe gwarancji. Samochod pracuje do dzisiaj czyli juz okolo roku czasu wniosek taki ze chcial mnie oszukac dlatego nie polecam koszystania z serwisu opla poniewaz koszty napraw sa duzo wieksze niz w zwyklym warsztacie a i mozna zostac niezle naciagnietym!!!!!!Awaria silnika to nie jedyny mankament.Po okresie zimowym korozja zjada caly samochod. Elektryka siada.Tluczace sie zawieszenie mimo tego ze samochod byl eksploatowany w Niemczech na lepszych drogach.Drugim samochodem na pewno nie bedzie opel moze tylko moj model jest tak wadliwy ale juz zrazilem sie do tej marki.
przyspiesza jak furmanka duza gora tylko trojka na czwartym biegu slabnie.Odglos silnika jest taki ze mam wrazenie jakby zaraz mialo cos w nim strzelic.
Czestym problemem jest wrzucenie biegu wstecznego ostatnio nie mniejszy problem z jedynka dwojka tez zaczyna szwankowac najczesciej przy redukcji ale podobno ople tak maja.Na + krotka przekladnia skrzyni biegow.
przyzwoicie trzyma sie drogi nie szaleje bo niema czym.
Nie narzekam.
Kierownica przyslania kontrolki.Przyciski na desce rozdzielczej powinny byc troche blizej kierowcy do wlaczenia dmuchawy czy swiatel awaryjnych musze sie nachylic.Niezle trzeba sie naginastykowac zeby pochylic oparcie fotela poniewaz raczka jest od strony wsiadajacego a pasazerowie czesto szarpia fotel
Wydajnosc nawiewu jest bardzo dobra zima po 30sek jest juz cieplo.Sporym problemem sa parujace szyby.
Z przodu jest calkiem przestronnie z tylu jest juz mniej miejsca.Za to jest duzy bagaznik.
mam urwany tlumik wiec jest dosyc glosno.
Ekonomicznosc to + dla opla zuzycie paliwa jest do zaakceptowania plynna jazda po miescie w granicach 7-7,5litra zima juz jest gorzej 9-10litrow poza miastem okolo 6 litrow
Liczylem na niemiecka solidnosc ale sie przeliczylem to sa chyba tylko mity
Korek zbiorniczka plynu chlodniczego Awaria wycieraczek i spryskiwaczy Waz przeplywu powietrza Linka otworu maski Urywajace sie klamki odpadajace plastiki foteli trzeszczacy kokpit Zarowka swiatla postojowego Zarowki swiatel mijania Wycieki oleju Mieszek przy przednim kole
Biendix po trzech tygodniach od zakupu Wałek rozrzadu Chlodnica Tlumik koncowy Tlumik srodkowy Alternator Lozysko w przednim kole Akumulator Tluczace sie zawieszenie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,7