Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 1994-2002 - Oceń swoje auto

Oceny Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 1994-2002

Podobnie jak w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 03.01.2009 23:14:18 przez

Bardzo nisko zawieszony. Jako auto miejskie nie sprawdzi się na większych krawężnikach, zaś jako auto "polskie" znaczy użytkowane w Polsce, trzeba mieć na uwadze koleiny. Przy nieco głębszych miska olejowa szoruje po asfalcie. A już załadowany w 5 osób i bagaże - lepiej wybierać trasy przypominające niemieckie autostrady. Wjeżdżając na krawężnik trzeba uważać na atrapę przedniego spojlera - lubi zostać na chodniku przed samochodem. Ogólnie za niskie jak na polskie warunki. Plus dla podwozia - fabryczna konserwacja trzyma się dobrze już 10 lat - zero rdzy na nadwoziu i podwoziu. Ogólnie - z autka jestem zadowolony. Ale jeśli ktoś chce szpanować, to lepiej niech weźmie calibrę. Ale niejeden już się przekonał jak niepozorna asterka potrafi wystartować spod świateł i utrzeć nosa najlepszym - no z BMW Z4 prowadziłem 20 metrów :-)

dodano 24.10.2009 17:53:28 przez

Samochodem zrobiłem juz ponad 100tyś i jak do tej pory jestem zadowolony że wybrałem właśnie Opla. Oprócz przepalonej uszczelki nie miałem poważnych napraw , zawieszenie może nie jest komfortowe ale za to jest trwałe i tanie w naprawie. Sonda lambda pada po 100tyś koszt samej sondy 80zł. Po 200tyś trzeba się liczyć z wymianą sprzęgła koszt ok 600zł z wymianą ,trafiają się też drobne awarie które można samemu naprawić . Części do tego modelu są tanie więc naprawy nie przysparzają bólu głowy .

dodano 18.09.2008 10:46:32 przez

Ogólnie auto oceniam bardzo dobrze. Nie jest co prawda to jakiś wyjątkowy samochód ale dla przecietnego zjadacza chleba to dobry wybór. Polecam przerobienie na gaz, silniki dobrze go znoszą, ale przy zakładaniu instalacji wazne jest aby była ona dobrze spasowana do tego silnika wówczas przez długie lata będzie spokojnie spełniać swoje zastosowanie. Najwiekszą wadą tego auta to korozja - trzeba dbać o blachę( polecam hammerite i środki do konserwacji).

dodano 22.08.2007 12:12:17 przez

Uwielbiam to auto, prowadzę firemkę i służy mi do codziennej pracy. Świetnie się prowadzi, wygodne fotele, przestronne wnętrze 5 -dzwiówki do tego oszczędy silnik jak na 100 KM z dobrym przyśpieszeniem (nie ma najmniejszych problemów z wyprzedzaniem). Dużo części na rynku, przede wszytkim tanich!Przydałaby się jedynie klima albo szyberdach. Idealne auto dla studenta prowadzącego działalność gosp. zmuszonego do częstej jazdy do klientów :)

dodano 29.12.2008 14:28:00 przez

Auto uzytkowalem przez dwa lata gdy kupilem mialo 143 tys przebiegu sprzedawalem gdy mialo 195 tys przebiegu. Jedyna usterka jaka mnie spotkala w tym samochodzie to wymiana alternatora! Gorąco polecam ponieważ są to tanie samochody, a można kupić sobie z bardzo fajnym wyposażeniem ;) jak się trafi na wersje zadbaną i będzie się dbało o to auto jak należy to nic nie bedzie się z nim działo !

dodano 13.05.2004 23:05:05 przez

to naprawdę Ekonomiczne auto, polecam modele po 1995 po liftingu, trochę dopracowane lepiej ale 90% to jest to samo :) Tanie części, tani serwis - kupcie sobie z klima i z silnikiem jednopunktowym ale przynajmniej 1,8 litra - instalacja gazowa będzie kosztować ok 1.800zł -nie występują tu Strzały - fizycznie nie możliwe. silniki 75 konne mułowate - jestem na GG878934

dodano 29.01.2003 13:27:48 przez

To już mój czwarty opel. najpierw były kadety teraz jest astra. Pomimo wszystkich wad przejechałem tym samochodem ponad 100.000 i nie było poważniejszych usterek. Zdecydowałem sie na pełną opcję ABS, klima wspomaganie i jeszcze kilka bajerów i może one podnoszą ogólną ocenę. Jedno tylko powiem. W tym roku zmiana samochodu. To na pewno nie będzie już opel!!!

dodano 04.09.2011 22:17:36 przez

Samochód dla rodziny 4 osobowej na 20 lat. Przy zapewnieniu 1000 zł rocznie na naprawy i wymiany, przy dbalości o higienę auta i eksploatację - auto średniej klasy ale wdzięczne, lepsze nie jest konieczne. Na nowe trzeba zbieracprzez 2o lat od dnia jego zakupu by przy sprzedazy mozna byo nabyć nowe, choćiaż by podobne. Dobre auto .

dodano 06.06.2008 18:01:17 przez

Bardzo dobry samochód dla osób podróżujących w tzw. trybie mieszanym: trasa-miasto. Oszczędny, mało awaryjny (oczywiście jak się o niego dba i nie katuje) :) Niestety troszkę nudny we wnętrzu. Bez jakichkolwiek zbędnych gadżetów i drobiazgów. Prosta, solidna niemiecka konstrukcja.

dodano 19.09.2008 22:14:23 przez

moja Astra-kosiarka wjechała pełna na Passo dello Stelvio-2758m.npm tylko wentylator trzeba było na krótko podłączyć,bo czujnik jednozakresowy.Na razie nie widzę lepszego auta dla mnie. w trasie 6,5-6,7l100,klima-7,2.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Opel Astra, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Astra

Przeczytaj o Opel Astra

Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć
Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć Z samochodami jest trochę jak z gwiazdami show biznesu. Mogą być po prostu dobre w tym, co robią, za co zyskują szacunek. Ale czasem do zwrócenia na siebie uwagi nie wystarczy talent, momentami trzeba szarpnąć się na ozdobiony cekinami kostium od Diora i wysadzić coś w powietrze na koncercie, żeby w dzisiejszym świecie zostać zauważonym i osiągnąć większy sukces. Mniej więcej coś w tym stylu zrobił Opel. Jaka jest używana Astra J?

Opel Astra - zobacz filmy

Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta
Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta

Od tego odcinka zmieniamy konwencję testów. Zamiast doszukiwać się dokładnie 3 zalet i 3 wad prezentujemy Wam wszystko, co zdążyliśmy wychwycić podczas tygodniowego testu. Raz więcej będzie zalet, innym razem wad. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wideotestu, bohaterem którego jest Opel Astra sedan 1,7 CDTI 2013.

Uwaga: Będziemy wdzięczni za komentarze, czy zmieniona formuła Wam odpowiada.

Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 1994-2002 143