Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

CP3, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : tak , mój egzemplarz jest bardzo zadbany, nie ma śladu rdzy( no troszeczke w okolicy szyberdachu;p)co jest cudem jeśli chodzi o opla astrę F
auto oceniam dobrze. ma już 17lat więc trzeba mieć na uwadze ze nie będzie idealnie, ale jak na ten wiek myślę ze to świetne auto, szczególnie dla początkujących kierowców, lub starszych dla których nie liczą się osiągi. pali mało, tanie części,dynamika wystarczająca(mogłoby być lepiej;p)
Jak na tę moc (71KM) całkiem nieźle. Dobra kultura pracy silnika. Chodzi jak nowy. Przyspieszenie trochę słabe, na miasto wystarczy, ale w trasie nie mam szans z większością samochodów.
wahałem się między oceną 4i 5 bo biegi wchodzą dobrze, raczej nie ma z tym problemów, tylko czasami ciężko wchodzi wsteczny i dlatego 4;)
Dobrze tłumi nierówności, zapewnia wysoki komfort jazdy.
To duża zaleta tego auta. W każdą stronę widać wszystko świetnie, nic nie zasłania, nie przeszkadza, duże powierzchnie oszklone.Także duże lusterka boczne pomagają.
Wszystko pod ręką, wiadomo co gdzie jest, niczego nie trzeba szukać,
Nie ma z tym większych problemów
Astra jest dużym autem jak na swoja klasę. Ogromny bagażnik(hatchback).Dużo miejsca na nogi z przodu i z tylu. dla kierowcy miejsca bardzo dużo zarówno wszerz , na nogi jak i nad głowa;p Nie wiem jak dla wysokich osób ale dla mnie przestrzeni jest aż aż;p(mam 180)
Raczej dobrze na wyższych biegach nie słychać silnika;d dopiero przy około 130 pojawia się większy hałas. Jak jest przy wyższych prędkościach nie wiem bo najszybciej jechałem 140;p(więcej nie wolno;p)
raczej dobrze pali w cyklu mieszanym około 6,5 litra a to duże auto. części śmiesznie tanie, naprawy wykonuje sam lub z ojcem;)ale podejrzewam ze naprawy opli nie sa drogie;d mógłby palić mniej ale i tak jestem zadowolony bo brat ma astrę F 1.6 8V tylko ze wersje 75 koni to pali mu blisko 8 litrów, a i osiągami trochę odstaje;p
za te cenę nie ma lepszego auta na rynku!tani i dobry. bardzo popularny a co za tym idzie tanie części i łatwo dostępne.Jedynym mankamentem jest rdza która na szczęście omija mój egzemplarz;)poza tym myślę ze to jeden z najładniejszych samochodów lat 90, przynajmniej jeśli mówimy o przystępnych samochodach(a nie o jakichś bentleyach czy ferrari)oczywiście to kwestia gustu ale wiele osób z którymi rozmawiałem podziela moja opinie;)
mam słabe wyposażenie wiec nie ma problemu np z aut. szybami czy lusterkami;p nie przypominam sobie abym miał problem z jakąś niewielka usterka;d
cóż...gdy podjeżdżałem na wzniesienie urwała się końcówka walu korbowego. koszt około 500zl. ale wymieniłem cały silnik (koszt 700zl)stary miał ponad 210k przebiegu a nowy około 130k. śmigam na nim prawie rok i mogę powiedzieć ze chodzi świetnie, nawet lepiej niż stary.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 71KM 52kW [l/100km]

6,3