Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

antyopel, 18 lat temu
Silnik 1.4 Si 82KM 60kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra F Kombi 1.4 Si 82KM 60kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Z jednej strony autko zaskakuje pojemnością wnętrza, ekonomicznym, cichym i dynamicznym silnikiem, a z drugiej denerwuje z powodu usterek, o których napisałem powyżej. szelie stuki, grzechoty i inne tego typy dźwięki trudne do zlokalizowania skutecznie zniechęcają. Do tego dochodzi awaria sprzegła i uszczelki, miałem poprzednio Caro z ´96 roku GLI i jeśli idzie o mechanike to usterki pojawiły sie dopiero po 200 tys. przebiegu - była to tarcza sprzęgła i nic poza tym. Niestety mój Opel swoimi usterkami zniechęcił mnie do dalszego eksploatowania tej marki. Sądzę, że następnym samochodem będzie coś ze stajni VW, choć kusi Astra II z lat 2002-2004, oczywiście w benzynie, ale jakoś nie ufam już tej marce i poza ceną nic mnie w niej już nie zachęca.
90 koni mech. to nie rewelacja, ale zapewnia przywoite osiągi i mały apetyt na paliwo, mankamentem była usterka uszcelki pod głowica po 122 tys. km. - powstał naciek płynu chłodzącego do jednego tłoka
zbyt głośna i w dodatku drążek zmiany biegów okropnie brzęczy i nie wiadomo co z tym zrobić, ale jednocześnie skrzynia dość elastyczna
mam kombi i w sumie na drodze prowadzi się je pewnie i przewidywalnie
szklarnia
jak na tą klase auta to jest OK, większe Toledo jest o wiele ciaśniejsze -zwłaszcza z tyłu
coś mam pokopane z nawiewm ciepłego powietrza, tzn. dwa wentylatory nie chcą tłoczyć ciepłego powietrza, poza tym jest jako tako
spoko
sam się dziwie, ze jest tak dobrze, faktem jest, że mam głośne opony - Kleebery
8-8,5 litró gazu na 100 km w jeździe mieszanej i dynamicznej
po wejściu do UE, 7-8 letnie ato można nabyć już za kilka tysiecy, aczkolwiek problemy pojawią się z chwilą rozpoczęcia eksploatacji. Ja swój samochód kupiłe prze wejściem do UE i ceny wtedy były kosmiczne, ale i tak w porównaniu do innych marek, Opel zawsze był sporo tańszy - penie ze wzgledu na mocno przecietną jakość, widocznie nie ja pierwszy zawiodłem się na tej marce.
diabeł tkwi w szczegółach: coś telepie się w drzwiach, nikt nie wie co; skrobie wycieraczka po szybie - wszelkie możliwe działania wykonane, zmiana piór, ramion wycieraczki i nic, brzęczy drążek zmiany biegów, co doprowadza do furii
padła uszczelka pod głowicą, wymiana sprzęgła z powodu usterki tarczy
Opel Astra F Kombi