Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Polski Traker, 12 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Opel Astra F Kombi 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Napiszę o nadwoziu ponieważ ten samochód ''zapakował''czteroosobową rodzinę na wczasy na mazury załadowany po sam dach,z namiotem śpiworami i tymi wszyskimi innymi pierdołami które są potrzebne na polu namiotowym dla to jest cud cego nie potrafią współczesne kombi a sprawdzałem to na innych modelach.
Mam już drugą taką Astrę o czym wcześnie nie wspomniałem,poprzednia była starsza i trochę uboższa jak chodzi o wyposażenie ale miała motor 1,6cm.osobiście uważam że do tych modeli to jest minimum jakie powinno być montowane jak już wspomniałem 1,4cm 8v to raczej pomyłka.
Słaby stosunek mocy do masy raczej auto do miasta gdzie i tak w gąszczu skrzyżowań,świateł i miejskich zaułków nie ma gdzie za bardzo się rozpędzać bo i po co.
Po zakupie wymieniłem pasek rozrządu i pompę i to wszystko.Obsługa to tylko wymiana filtrów i oleju.Skrzynia jak na razie jest ok.
Jak na nasze drogi i taki przebieg wymiana takich elementów jak sworznie czy teleskopy to chyba normalna sprawa.Układ kierowniczy trochę ciężko pracuje,może nie lubi szerszych opon 185 lub więcej.Na układ hamulcowy nie narzekam.
Postawię 5 dlatego że zawodowo jeżdżę ciężarówką więc i tak używam tylko lusterek zewnętrznych inaczej mówiąc nie oglądam się za siebie.
Cóż to pojęcie bardzo szerokie,ten model może nie rozpieszcza ale jestem z niego zadowolony,miejsca dla siebie mam dosyć a pasażerowie też się nie skarżą.Aha Duży plus za bagażnik Astra 2 czy 3się nie umywają.
Według mnie i wielu opinii innych znajomych użytkowników tych modeli Ople mają dobrze wydajną wentylację a ogrzewanie nigdy nie włączałem więcej jak na drugi bieg.
Jak na samochód z dwudziestego wieku super.
Z pewnością współczesne auta są wyciszane lepiej ale wspomnijcie Syrenki czy Maluchy to dopiero była ekstrema.
Cóż powiem tak moja Astra jeździ na dwóch furmanach,drugim jest moja żona która niestety nie może wpoić sobie zasad ekonomicznej jazdy więc spalanie miejskie wychodzi dość wysoko bo nawet 9 litrów.Z kolei na trasy siadam ja to około 6-7,maksimum 90-100na godz.
Myślę że można jeszcze trafić stosunkowo dobrze utrzymane bądź podreperowane modele.za stosunkowo niewielkie pieniądze można mieć jeżeli chodzi o kombi bo na tym modelu bazuję samochód rodzinny przynajmniej na początek.
Nie wiem może dobrze trafiłem w ciągu czterech lat eksploatacji drobne poprawki lakiernicze klocki i szczęki i elementy zawieszenia o których już wspomniałem jeżeli uznać to za drobiazgi to myślę że nie mam powodów do narzekań.
Jedna poważna sprawa jaka mnie spotkała to problemy z odpaleniem ciepłego silnika wymieniono czujnik który nie chwaląc się udało mi się samemu zlokalizować niestety nie mogłem go wymontować zleciłem to warsztatowi,nie serwisowi Opla omijam serwisy z daleka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

8,3