Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

dgg, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
W sumie jest w porządku ale z drugiej strony jak go kupiłem miała już 220000 i była w marnym stanie. Wymieniłem od razu mnóstwo rzeczy (chociaż jeszcze działały ale już prosiły się o naprawę) : klocki, szczęki hamulcowe, tarcze, bębny, tłoczki, przewody hamulcowe, linkę hamulcową, pasek rozrządu i napinacze, sprężyny tylne, alternator, świece, wszelakie filtry, uszczelki pod głowicą i deklem, napinacze i rolki koło alternatora, wahacze, końcówki drążków, mieszki, sworznie - to chyba wszystko :) - w sumie jakieś 3000 pln, za auto dałem 4000 - w sumie mam samochód za 7 tys ale pewny:) (w miarę) Robocizny nie liczę bo mi kumpel mechanik po pieniądzach zrobił wszystko na glanc. Astra w dobrym stanie to moim zdaniem b.dobry wybór jako auto rodzinne. Dużo miejsca, wygodne, tanie w obsłudze. Ja rodziny nie mam więc w sumie średnio jestem zadowolony, chociaż jakaś sympatia jest do samochodu ;)
Nie pali dużo (średnio 9 l LPG/100km), przyzwoicie się porusza, dosyć elastyczny no ale rakieta to to nie jest
W sumie działa poprawnia poza częstym problemem z wrzuceniem R, no i przy zimnym silniku jedynka niezbyt chętnie wskakuje.
Na plus to wygoda, a co za tym idzie są minusy ;) : samochód prowaci się jak łajbę, precyzja układu kierownczego to słabizna, auto bardzo się przechyla na zakrętach i nie lubi "manewru łosia"
Siedzi się dosyć wysoko i widać wszystko jak na dłoni.
Tu duży plus dla astry - niemieckie poczuce ergonomii jest pierwsza klasa.
Auto już stare i nadmuch słaby, często trzeba wymieniać też filtr kabinowy bo jak się przytka ta wiatraczek furczy i jęczy nieznośnie - ale to już nie wina samochodu.
Moim zdaniem to ma chyba najwięcej miejsca w swojej klasie, a na pewno jest w czołówce. Ja mam wersję 3d a i tak 4 wysokie osoby podróżują b. wygodnie. Duży plus.
W samochodzi jest cicho. Z tyłu jedynie nieco przeszkadza szum kół. Poza tym OK.
Samochód na LPG więc jest już dobrze:] Średnio jakieś 9l / 100km, w trasie można zejść do 8. W mieście, w zimie może jednak spalić nawet 12-13 l ! Części są naprawdę tanie i jest w czym wybrać - polecam kupowanie w internecie, jest naprawdę różnica na plus!
Jest przeciętnie. Auto tanie, części tanie, ale też to co oferuje jest w sumie tanie.
Przepaliły się żaróweczki od konsoli środkowej, no i zurzyły się części które się zurzywają :) więc wszelakie wahacze, napinacze, końcówki drążków itp.
Padł alternator ale zdołałem dojechać do mechanika. Poszła uszczelka pod głowicą. Też dałem radę dojechac - auto już stare i ma 250000 - poprzedni właściciel nie dbał o nie wcale.
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
6,4