Ocena kierowcy - Opel Astra G Coupe

turmoll, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Opel Astra G Coupe 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Naprawde fajny design ...
Świetne auto dla bezdzietnych osób/par. Fajnie wygląda, cena auta i części zamiennych jest w granicach rozsądku. Nie ma się do czego przyczepić... chyba, że pojawi się dziecko.
Elastyczny i dynamiczny silnik. Pali w granicach rozsądku. Ładnie się zbiera zarówno na światłach jak i na trasie. Olej wymieniałem w ASO zgodnie z przykazaniem GM i przez 4 lata nigdy nie dolałem oleju.
Na dwójce pod 100km/h na trójce do ok. 140km/h (jak trzeba to się kręci)
Świetnie się trzyma na zakrętach. Trochę zęby szczękają na nierównościach, ale na płaskiej jezdni bez zastrzeżeń. Bardzo dobre hamulce.
Lewy słupek troszkę ogranicza widoczność zwłaszcza na zakrętach, ale można się przyzwyczaić
Ogromy bagażnik jak na coupe! Przednie siedzenia są naprawdę wygodne.
W upalne dni nawet klimatyzacja ustawiona na maxa ma kłopot żeby odpowiednio schłodzić wnętrze.
Miejsca dla kierowcy jest wystarczająco. Z tyłu miejsca sporo, chociaż osoby wysokie mogą oglądać chmury przez tylną szybę.
Podczas pracy na jałowym biegu nie słuchać silnika, podczas normalnej jazdy bez zastrzeżeń, powyżej 150km/h jest już b. głośno.
Przy cięższej nodze trzeba się liczyć ze spalaniem 12 litrów benzyny na 100km w mieście. Na trasie jeżdżąc bez brawury ok. 7 litrów na 100km. Niektóre części zamienne są niestety droższe niż te do zwykłej Astry.
Dobrej jakości auto w rozsądnej cenie.
- skrzypiący pedał sprzęgła - skrzypiący fotel kierowcy
Serwisowałem auto w ASO. Nie miałem żadnych problemów z autem. Wymieniałem to co się standardowo wymienia tj. rozrząd, klocki, tarcze, amortyzatory.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

9,3