Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Paprykarz, 22 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Zalety: Bardzo dobry samochod w swojej klasie - bez porownania do "koreanczykow"; Wady: włącznik ogrzewania tylnej szyby - kiler akumulatora :) (brak kontrolki na tablicy rozdzielczej), brak mozliwosci wylaczenia oswietlenia wewnetrznego przy otwartych drzwiach (jedyny sposob to wyjecie bezpiecznika :-( ) POnadto: Wydaje mi sie ze niektorzy uzytkownicy-szczegolnie Ci majacy problemy musieli albo sami doprowadzic do takiego stanu albo kupili auto skladane i/lub po wypadku a czesto z przekreconym licznikiem :) (czasami ktos sie upiera ze w ciagu np 8 lat uzywania samochodu zrobil 80 tys. i wszystko mu w aucie "pada" - ja zrobilem 140 tys. w 3 lata i na razie problemow wiekszych nie mam); jezeli auto jest okresowo (wedlug ksiazki) serwisowane niemozliwa (jak mi sie wydaje) jest tak duza ilosc powaznych usterek o jakiej pisza (chyba ze to prowokoacja hehe)
W zasadzie to jest OK - trzeba zdac sobie jednak sprawe ze z silnika 1.4 duzo sie nie wyciagnie
Wiem ze niektorzy maja problemy ze zmiana biegow - u mnie chodzi bez problemu
w każdym kierunku OK
bez wiekszych zastrzezen
Wentylacja i ogrzewanie OK
Przod OK z tylu mogloby byc lepiej (na szczescie z tylu nie siadam)
zimny jest glosny - po rozgrzaniu jest OK
jezdze na LPG: miasto ok. 9-10 litrow LPG w trasie ok.7-8 litrow LPG... na benzynie tak dawno nie przejezdzilem wymiernego odcinka trasy ze nawet nie pamietam ile palil :))
jak na 140 tys. trzyma sie calkiem niezle
odpukac w niemalowane :) - na razie jest OK