Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Rok produkcji 1998
Opel Astra G Hatchback 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Mimo juz 18 lat auto mechanicznie swietnie. Oleju nie bierze dużo, silnik dobrze przyspiesza,wszystko jest naprawdę solidne i wytrzymałe. Mechanicy doradzili mi ten silnik i sie nie zawiodlem,prawdopodobnie najlepszy silnik z calej gamy opla G. W przeciagu roku musiałem tylko przeczyscic zawor egr az dziwne,auto dosyć stare i wgl a trzyma sie bardzo dobrze. Silnik POLECAM!
Skrzynia jak skrzynia. Nie ma fajerwerków ani tragedii. Myśle ze ona poprostu jest przecietna nie do rajdów tylko do normalnego użytkowania auta. Żadnych zastrzeżeń.
Prowadzi sie naprawdę dobrze,niska masa dosc duza moc dają zwinne i dobrze trzymające sie drogi autko. Fajnie wchodzi sie w zakrety,bardzo zwinne. Tu zdecydowany plus.
Tu nie oczekujmy akurat komfortu. Mysle ze jakbym jechal w długa trase to przerwy bylyby częste ponieważ nie jest to auto luksusowe. Tutaj troszkę minusik,lecz takze nie jest az tak bardzo źle.
Wszystko pod reka, proste w obsłudze.
Jako tako po japońsku :D nic specjalnego. Jak sie silnik nagrzeje to leci ciepło a jak jest silnik rozgrzany to zimne nieraz nie leci w sumie to zazwyczaj chodzi o nadmuch rzecz jasna.
Jak na takie male auto jest sporo miejsca. Mam ponad 190 a mieszcze sie bez problemu wygodnie siedze a za mna jeszcze jakis 165 cm sie spokojnie zmiesci. Tutaj takze wielki plus.
Przy 120km/h po 30 minutach boli glowa i trzeba do siebie troszke krzyczeć i to jest jedyny minus. Tak do 100 jest dobrze dlatego nie wyobrażam jechan nim z 800 km chyba ze 100 km/h
Przy 90km/h rewelacja bardzo oszczędny ok 6.5 l na 100. Przy dawaniu w takzwany piec pewnie ok 10 a średno ok 7.5 wiec rewelka.
Za 4 tys kupimy bardzo dobry egzemplarz z początku produkcji. Części za grosze,malo pali malo awaryjny. Nic lepszego za te pieniądze nie dostaniemy GWARANTUJE
Przejechalem ponad 15 tys km i tylko wyczyscilem zawor egr i poza tym lac olej benzyne i jezdzic auto zeby nie powiedziec bezawaryjne bo takich nie ma to bardzi malo awaryjne. Polecam benzyny 1.6 i ogolnie benzyniaki
Zmienialem skrzynie biegow lecz nie wina auta tylko poprzedniego właściciela ktory zakleil skrzynie i jak jechałem autostrada to akurat ta latka sie odkleila i wylał sie olej no i potem wiadomo co było. Koszt 400 Zl z olejem i robocizna. poza tym nic powaznego przez ponad 15 tys km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,8