Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

kbr11@wp.pl, 12 lat temu
Silnik 2.0 DTI 101KM 74kW
Rok produkcji 2001
Opel Astra G Hatchback 2.0 DTI 101KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto moze sie podobac, jedynie minus ze duzo tego na naszych drogach:)
Kipiłem opla z myslą o dojazdach do pracy (trasa 50 km) zeby bylo taniej bo diesel. Miałem okazje jeszcze seata leona 1,9 90 KM, ale doszłyby dodatkowe oplaty ubezpieczenia od kradziezy wiec wybralem opla. I w sumie pozytywnie mnie zaskoczył chodz silnik glosny, skrzynia wg mnie zle dopasowana, ale jezdzilo sie wygodnie. W miescie jak i na trasie spelnialo swoje role. Trafil mi sie egzemplarz bardzo zadbany z przebiegiem 175 tys. Wymienilem jedynie filtry i oleje i zrobilem przez rok jakies 30 tys. I przez ten okres lalem i jezdzilem bez zadnych problemow wiec moge pochwalic. Jak na 10 letnie auto w srodku znikome skrzypienie plastikow, zawieszenie ciche bez stuków, jedynie glosny silnik:) szczegolnie na zimnym.. Plus rowniez za pewne prowadzenie, stabilnie bez bujania. Jedyny mankament to turbina juz pluła olejem ale po 200 000 nic dziwnego. Ogólnie mogę polecic auto jesli ktos sie zastanawia, pod warunkiem ze trafi sie oczywiscie zadbany model z niemiec zeby zawieszenie nie bylo powybijane.
Poza tym ze glosno to 100 KM w sumie wystarczy, bo wersja z 75 KM to jest tragedia. Na trasie tak do 120 jakos przyspiesza bo potem to juz jest poprostu lapanie predkosci. Powyzej chyba 170 nie jezdzilem bo za glosno i szkoda bylo mi zdrowia:)
Tutaj jak dla mnie kiepsko, ale moze dlatego, ze zawsze bylem przyzwyczajony do benzynowych silnikow i tam troche inaczej skrzynia wspolgra z silnikiem. 1 za krotka, jak sie wrzuci 2 to jest za szybko jak sie jedzie w jakies alejce i chce sie powoli. Mnie to przeszkadzalo osobiscie.
Jak na nasze drogi sprawdza sie dobrze. W lukach tez nie narzekalem. W sumie bylem zadowolony.
Ja widzialem wszystko wiec duzy plus. Parkuje sie tez wygodnie i bez problemu. Bo w fiatach jesli chodzi o boczne slupki z przodu to sie zawsze ktos \"schowa\".
Wszystko pod reka wiec nie mozna narzekac.
Jak sie wymieni filtr kabinowy to jest dobrze, troche trwa odparowanie szyb, ale nie jakos dlugo zeby denerwowalo
Ogolnie jestem zadowolony. Z przodu wygodnie i z tylu dla 2 osob tak do 180cm tez wygodnie.
Tutaj minus, ale to wina glosnego diesla. Poza tym tak powyzej 120 km swiszczy w kabinie.
Na trasie tak do 120 km do 6 litrow wiec bardzo dobrze, w miescie z 8.
Za tą cene polecam. Za części płaci sie grosze w porownaniu z konkurentami.
Ja nie mialem zadnych problemow z drobiazgami.
Z powazniejszych rzeczy to przy przebiegu ok. 200 tys turbina do regeneracji albo wymiana, ale chyba to standard.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 101KM 74kW [l/100km]

Opel Astra G Hatchback