Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

AutoMag, 12 lat temu
Silnik 1.7 CDTI 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Opel Astra G Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie jest demonem mocy, ale wystarczająco elastyczny i ekonomiczny. Zero usterek.
Po ponad trzech latach użytkowania Astry II i przejechaniu od nowości 77tyś/km opisze moje wrażenia z użytkowania Opla. Samochód był niezawodnym towarzyszem podróży. Wnętrze jest pojemne aczkolwiek czarno/szare i smutne. Ergonomiczne rozmieszczenie wszystkie przełączników, rozkładanie bagażnika beż udziwnień. Widoczność oraz parkowanie naprawdę ok(nowe modele pod tym względem są coraz gorsze) Astra ma wspaniały silnik 1,7CDTI(od Isuzu Polska)ekonomiczny(średnia 6,1 litra), wystarczająco elastyczny oraz cichy.Wyprzedzanie nie stanowi dla niego pomimo niemałej masy ,wyzwania. Zawieszenie sztywne, ale wystarczająco komfortowe i bez obsługowe. Klimatyzacja natomiast mogła być bardziej wydajna. Czynnik chłodzący trzeba było co roku uzupełniać. Myślę, że jeżeli komuś nie zależy na nowym modelu to jest to samochód nie do zajechania i jeden z ostatnich modeli gdzie elektronika nie będzie płatała większych figli. Polecam wszystkim Astrę II - moja jeździła bezawaryjnie i byłem z niej bardzo zadowolony.
Jest to najmocniejszy punkt samochodu.Ekonomiczny, cichy, elastyczny, niezawodny. Super
Czasami haczy
Ok.Odpowiednio twardy aczkolwiek wystarczająco komfortowy. Cichy, dobra zwrotność.
Naprawdę nigdy nie miałem problemu z parkowaniem. Powierzchnia szklana jest duża i łatwo jest zorientować się w przestrzeni. Lusterka zew. duże i oddające sytuacje na drodze.
Wszystko na miejscu.
Trochę mała miejsca na kolana, na tylnej kanapie.
60tyś, a pusta w ryj. Bez el.szyb, regulacji kierownicy i siedzenia. Tylko 2xAirbag
3 lata bez problemów(błahostka - wymiana na gwarancji głośnika w drzwiach)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI 80KM 59kW [l/100km]

5,9