Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Mirek, 12 lat temu
Silnik 2.0 DI 82KM 60kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Generalnie silnik na łańcuchu rozrządu nie wymieniany, znaczy lata do 400tyś, a może dalej? Wycieki rzecz normalna w oplu, spalanie zadowalające, miejsca dość na 4 osoby, części tanie, cena rocznika '98 sugeruje dalszą eksploatację do zajechania:)
Silnik : pompa wtryskowa regeneracja koszt 1500zł
Auto eksploatuję już 7 rok z różnych przyczyn. Stan licznika około 330tyś.km. Sam przejechałem około 140 tyś. I już mogę coś konkretnego powiedzieć o pojeździe. Przez te kilka lat i tym przebiegu nie obeszło się bez wydatków. Kupiony w Niemczech jak "mniemam" ze stanem licznika około 190tyś. Omówię naprawy. Wymieniłem: 2 x tarcze+klocki przód i tył, piasty przód (niepotrzebnie), przewód abs przód, linka ham ręcznego, pompę wody, termostat, egr, 1 elektro-zawór, używaną pompę vacum - lata do dziś, zregenerowałem pompę VP44 wtryskową,2 x uszczelkę pod pokrywą zaworów,czujnik położenia wału, 2 x łączniki i stabiliz.,amortyzatory tył (może dlatego,że ciągle na pusto jeżdżę, a kombi lubi towar:))Nie wspominamy o płynach eksploatacyjnych. Nie nabijałem jeszcze klimy, gdyż jeszcze chłodzi na tyle, żeby nie zaziębić rodziny. Po zimie wymienię tłumiki, bo od nowości nikt nie wymieniał, a ta zima już go zamordowała.Jeśli mnogość wymienionych części rozśmiesza to przypomnę o przebiegu i o cenie za części kupowane ze zniżkami w IC, tak więc jakość/cena ! Niestety przy takich przebiegach trzeba wymieniać. Zresztą serwis wyszedłby znacznie drożej. Może o nadwoziu słowo. Rdza hmm... moje zdanie "tam gdzie uderzyłeś tam ją masz", no i może czasem znajdziesz małe ogniska pod uszczelkami drzwi, u kolegów czasem na wew. stronie drzwi małe ogniska. Generalnie 14 letnie auto trzyma się mocno lakieru:)Prowadzi się dobrze, hamuje bez zarzutu, bardzo pojemny, cichy przy normalnych prędkościach, w środku materiały jeszcze ze starej szkoły - minimum plastiku, wygląd jak na tamten czas może nie powala, ale znam brzydszych. Produkowany do 2009r. to o czymś świadczy. Silnik. Jeśli miałbym kupić to auto jeszcze raz rozważyłbym jeszcze Zafirę z tym silnikiem (DTL), silnik DTH może mocniejszy (101KM), ale części osprzętu silnika dużooo droższe. Mówili, że silnik lipa, fakt pompa wtryskowa to poezja, której większość mechaników w ogóle nie rozumie, a przecież BOSCH montował tego typu pompy w : - AUDI A4/A6/A8 2.5 TDI (1997 – 2006) - BMW 318d (E46), BMW 320d (E46), BMW 520d (E39) - DODGE CUMMINS RAM 3500 (1998 – 2002) - FORD Fiesta 1.8 TD - FORD Focus 1.8 TDDi - FORD Mondeo 2.0 TDDi - FORD Transit 2.0 TD, 2.0 TDE, 2.4 TD, TDE - ISUZU KB 3.0 TDI - MAN CIĘŻARÓWKI I DOSTAWCZE 4.6 - MG ZR , ZS 2.0 - MITSUBISHI CANTER 3.0 - NISSAN Almera 2.2 - NISSAN Patrol GR 3.0 - NISSAN FRONTERA 3.0 - OPEL Astra 1.7 DTI ,2.0 DI , 2.0 DTI, 2.2 DTI ISUZU, DELPHI, DELCO - OPEL CORSA 1.7 DT, DTI, DTI, ISUZU, DELPHI, DELCO - OPEL COMBO 1.7 DT, DTI, DTL, ISUZU, DELPHI, DELCO - OPEL MERIVA 1.7 DT, DTI, DTL, ISUZU, DELPHI, DELCO - OPEL VECTRA 1.7 DT, DTI, DTL, ISUZU, DELPHI, DELCO - OPEL Frontera 2.2 DTI - OPEL Omega 2.0 DTI, 2.2 DTI - OPEL Sintra 2.2 TD - OPEL Vectra 2.0 DI , 2.O DTI, 2.2 DTI - OPEL Zafira 2.0 DI , 2.0 DTI, 2.2 DTI - ROVER 220, 25, 45, 420 2.0 iDT - SAAB 9-3, 9-5 2.2 - SKODA SUPERB 2.5 TDI - VW Passat 2.5 TDI - VOLVO FL6 5.5 a mamy takich fachowców, że szkoda gadać. Podsumowując auto warte zainteresowania. Duże, przestronne, mało pali, zawieszenie nie wymagające większego zachodu.Jeśli czegoś nie omówiłem znaczy, że nie było z tym problemu.
Silnik pomimo kilku wad typowo osprzętowych tj:elektro-zawory,egr,vacum pompa generalnie udany.Po chwili pracy od włączenia cichnie.Mój pali normalnie przy -20*C, z trudem -28*C, ale zawsze odjeżdżam.Raz wymieniłem świece żarowe.Fakt zarzuca olejem, przez co trochę gubi, ale nie dolewam, gdyż wymieniam co 10tyś. olej 10W40. Zawiódł mnie tylko 1 raz, ale o tym później:)
Nic dodać nic ując. Niedawno wymieniłem olej w skrzyni, podobno się nie wymienia jak słyszałem BZDURA wszędzie się wymienia zależy tylko od przebiegu, typu skrzyni itp. Nic złego się nie wydarzyło:)
Jeśli ktoś uważa,że jest zły to ma chyba takie doświadczenia. Ja uznałem, że doskonały, wręcz idealny. Łączniki i stabilizatory wymieniłem 2 razy na 140tyś SZOK co? raz amory z tyłu. Piasty z abs wymieniłem niepotrzebnie bo chodziło ostatycznie o przewód, a nie o awarie czujnika abs w piaście.
Mam kombi, ale nie narzekam. Uznaję,że dobra.
Wszystko pod ręką, moja wersja jest praktycznie pełna. Elektryka 4 szyby, lusterka sterowane i grzane,kierownica reg. 2 płaszczyznowo, 4 poduszki, klimatyzacja. Brak komputera.
Cóż tu napisać? Dobrze wieje, zimą grzeje dopiero po około 10km jak to diesel.
Jak na autko segmentu kompakt jest wystarczające dla 4 osobowej rodziny (wersja kombi). Mnie dobrze się nią jeździ. Jestem zadowolony.
No tu mogłoby być nieco lepiej. Powyżej 100km/h staje się coraz głośniej i głośniej:)Pamiętamy opisuję DIESEL.
I tu pełna gama zużycia drogiego ON. Przy 90km/h - 4,7l przy 100km/h- 5,2l przy 120km/h- 6l przy 140km/h- 7l w mieście latem - 6l w mieście zimą - 7,5l
Ja osobiście ustosunkuję się jednak do oceny jakość/cena do jakości, gdyż uważam, że jest wyżej niż cena.
Zaliczę tu silniczek pod deską nawiewu obieg wew/zew. rozpiąłem w pozycji nawiew od zewn.(się zacinał), często palą się żarówki H7, jeśli masz problem z abs sprawdź kable pod nadkolem, lubią śniedzieć na złączkach, no i hamulec ręczny - linka zimą nie zaciągam, a dodam, że rok temu wymieniona na nową.
Niestety pompa wtryskowa do regeneracji, egr, elektro zawory,pompa vacum, czasem przepływomierz masowy pow.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 82KM 60kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW