Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

chiken, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Kombi 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik na miasto sympatyczny, na trase niestety jest troszeczke za słaby :( Nie można zbytnio przygazowac żeby silnika nie nadwyrężac. Jak na moją bude (kombi) to tak jak wspomniałem za mały motor
Bardzo sympatycznie wchodzą kolejne biegi choc, przy szybkim ruszaniu przełożenia są zbyt długie. Do spokojnej-ekonomicznej jazdy biegi odpowiednie.
Choc moje auto nie posiada wspomagania to nie powiem czuje że panuje nad tym samochodem. Co prawda nie lubie manewrowac na parkingu tym samochodem ponieważ trzeba się ostro nakręcic. Ogólnie jest wszystko ok.
Jak na kombi widocznośc jest dośc dobra, gorzej z cofaniem ale to trzeba się przyzwyczai albo założyc sobie soczewke tak jak ja później :)
Ogrzewanie jest super, silnik dośc szybko się nagrzewa co pozwala po kilku minutach zarzucic nawiew i w aucie jest przyjemnie i cieplutko. Jeśli chodzi o wentylacje to nie jest za super. Otwierając do końca okna przy większej prędkości przeszkadza dudnienie itp. Zanim auto zdąrzy się przewietrzyc to musi to troche potrwac
Wygoda dla kierowcy i pasażera nie jest zła. Jak z pasażerami to nie wiem bo głównie jestem kierowcą, ale osoby które wioze nie narzekają. Jedynym mankamentem jeśli chodzi o pierwsze siedzenia, to jest troszeczke za wąsko. Jeśli z przodu usiądzie facet i sie "rozsiądzie" to przy wrzucaniu V biegu zachaczam o jego noge, albo człowiek ma swoją mase to szturcham go łokciem przy zmianie tego biegu.
Jak są pozamykane okienka to przy niewielkiej prędkości jest znośnie, gorzej gdy ta prędkośc wzrośnie
Zużycie jak na ten silniczek jest dośc dobre. Akurat teraz przy jeździe do pracy (ekonomicznie) puki co wychodzi mi 7,5l/100km (pi razy drzwi), trasa zabardzo nie sprawdzałem bo żadko jak narazie wybieram się w dalsze podróże, przeglądy z tego co wiem są bardzo drogie w ASO, naprawy zależy jakie części, niektóre są dośc tanie inne drogie. Przeliczając wymiana rozrządu 150-170pln za części pasek+pompa+napinacz i robocizna 150zł więc nie jest tak drogo. Jeśli ktoś ma garaż lub spokojne miejsce i troche czasu może naprawe wykonac samemu z tym nie ma aż tak wielkiego problemu
Odpowiednia cena do jakości samochodu, Choc żałuje że nie poszukałem dłużej i nie wziełem większego silnika
Puki co nie narzekam na mniejsze problemy, puki co czekają mnie jeszcze podstawowa wymiana poszczególnych części. Gdybym wpakował troche pieniędzy w to auto i doprowadził je do ostatecznej użyteczności to napewno bym sie o nic nie martwił przez dłuższy czas, a tak z braku gotówki to trzeba w niedługiej przyszłości wymienic ale to nic.
nic narazie szczególnego się mi w okresie jaki posiadam samochód nie przytrafiło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,5