Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Silnik 1.4 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Auto ma 16 lat a silnik 255 tys przebiegu i mam nadzieje że dojadę do 300tys jak na razie oprócz niewielkich wycieków nic się nie dzieje oby tak dalej. Jak na 90 koni to nawet idzie. Jest tez wada spala olej i to dość sporo 400ml/1000 km ale tak ma od dawna więc wole dolewać i jeździć niż robić remont silnika bo się nie opłaca nie kopci więc się tym nie przejmuje zbytnio. No i każdy mi mówił żę ople tak mają i że silnik jest zdrowy.
Karoseria : Rdza, rdza i jeszcze raz rdza auto super gdyby nie rdza.
Auto wozi mnie od 9 lat jak tata go kupił miałem 9 lat i zawsze się interesowałem tym autem od niedawna mam prawko i sam mogę ocenić jak się nim jeździ. Co do jazdy to jest okej dziwią mnie te wszystkie opinie o tym że astra nie daje radości z jazdy mi się przyjemnie jeździ ale może dlatego że w życiu nie jeździłem nowszymi i droższymi autami ale prowadzi się dobrze i podczas spokojnej jazdy po równej drodze jest zupełnie cicho. Silnik daje sobie rade z autem ale jak chce się wyprzedzić kogoś bardzo szybko to trzeba kręcić wysoko. Auto tanie w naprawie przez 9 lat jazdy taty i no możę 2 miesiące mojej nic poza sprawami normalnymi czyli takimi podzespołami, które po jakimś czasie muszą wysiąść jest super z wyjątkiem rdzy. Rdza w tym aucie to koszmar już 2 lata po zakupie pierwszy remont blacharski po 3 latach kolejny i po 2 kolejne zabezpieczeni przed korozją aktualnie auto ma mała dziurkę w podłodze ale mówią mi żeby to na razie zostawić ale na zmianę auta nie zanosi się więc chyba po jakimś czasie będę musiał to zrobić. poza rdzą auto jest super silnik nie daje oznak że zaraz padnie a zawieszenie tanie w naprawi i proste w konstrukcji. Auto ubogo wyposażone mam obrotomierz poduchę kierowcy radio yyy i to by było na tyle ale dzięki temu autko tańsze w naprawie. Mam w planach dobić do pułapu 300tys i dalej jak długo auto będzie do bezpiecznej jazdy to będe nim jeździł albo mój tata na razie auto jest wspólne ale mam nadzieje że sobie uzbieram na w pełni własne 4 kółka. Astra zaskoczyła mnie żywotnością do okoła wszyscy już dawno pozmieniali auta a opelek dalej jeździ. Jak dla mnie super auto brakuje mu wyposażenia kilka osób mi to mówiło, że go tak chwale, że super auto a wyposażenie ma do bani ale co ja zrobie takiego kupił tata ja nie narzekam. Nie mam nie wiadomo jakiego bajeru w środku ale mam pewność, że dojadę nim gdzie chce i mnie nie zawiedzie. Mechanicy tez mówią żę auto jest w dobrym stanie jak na ten wiek klucz do sukcesu to dbanie o auto i regularny serwis. Co do wyglądu to jedyną rzeczą, która mi się nie podoba za bardzo to są tylne nadkola nie lubie takich a tak to ładną ma sylwetkę jak na 16 letnie auto to bym powiedział, że nie widać po nim tego. I jeszcze jedno w tym granatowym kolorze wygląda super, ale tylko jak jest czysty a ubrudzić ten lakier bardzo łatwo, ostatnio po przyjeździe z myjni był tak samo brudny jak przed myciem, strasznie widać brud na nim.
Bardzo dobrze jak na przebieg 255 tys i jazdę najczęściej do pracy i z powrotem ok 20 km i do sklepów to jest super spala troche olej ale wszyscy mi mówią, że opel tak ma więc się nie przejmuje a auto nie dymi. Jak na 90 koni to idzie przyzwoicie ale najlepsze przyspieszenie jest po górnej stronie obrotomierza :)
Działa jak należy, dokucza trochę ciężko chodzący lewarek ale nie jest to wielki problem idzie przywyknąć.
Prosta konstrukcja, tani serwis, rzadko coś nawala a jak już to tania wymiana.
Widoczność była by super gdyby nie przeszkadzający słupek A, na niektórych zakrętach nie widać co jedzie z naprzeciwka, ale poza tym bez zarzutu.
Jak dla mnie bez zarzutu.
Zima zaparowane szyby ale jak nawiew i ogrzewanie tylnej szyby są sprawne to szybko problem znika, no chyba że ma się wodę w aucieto jest gorzej .
Przestrzeni pod dostatkiem nie jest nie wiadomo ile ale nie ma na co narzekać.
Podczas spokojnej jazdy silnika nie słychać prawiewcale, ale szumy powietrza przy prędkości autostradowej dają o sobie znać.
Auto w mojej rodzinie jest od 9 lat i jest tanie w naprawie prosta konstrukcja, ale że to jest opel no to rdza podnosi koszt serwisu co jakiś czas blacharza trzeba odwiedzić.
Z tą cenę jakom płacił tata w 2005 to zaskoczenie że auto za 10 tys będzie jeździć i jeździć i jeszcze się nie zapowiada na koniec. co do wnętrza to tylko skrzypiący fotel kierowcy denerwuje. Plastiki nawet nie trzeszczą tylko na wybojach się odzywają .
Stuki w zawieszeniu, osłona przegubu z lewej strony pęknięta, mały wyciek płynu chłodniczego i jak to w astrze f szwankujący nawiew i oświetlenie konsoli centralnej awaria ogrzewania tylnej szyby no i po takim przebiegu silnik zaczyna przeciekać ale uszczelka pod dekiel zaworów nie kosztuje dużo.
Jak dotąd to najpoważniejszy był alternator kontrolka świeciła się 3 dni a mechanik stwierdził zero ładowania aż się zdziwiłem że akumulator tyle wytrzymał. No i rdza jest nieodłączna przy tym aucie. Ale jak na ten wiek i polskie drogi jest OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,6