Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 1.6 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Kombi 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : nigdy tak na prawdę nie zawiódł.
Układ elektryczny : komputer sterujący - na dobre pomogla wymiana na inny
Karoseria : w 2014 zaczęły rdzewieć nadkola.
Zawieszenie : łączniki drążków
praktyczny, tani, bezawaryjny. wygodny. pojemny ale nie do sportowej jazdy. rzekłbym nawet, ze ten samochód jest wyrozumiały, nawet jak się o niego nie dba.
cały niemalże przebieg na gazie (zagazowany przy 40 tys. km.) palił srednio 7-7,5 litra gazu na 100 km. teraz dobija do 8, ale zaznaczam, ze nie naprawiałem nic w silniku ani w instalacji gazowej (ma 10 lat) . gaz z tesco (jak tankuje na bp, jade 5-10%dalej na zbiorniku)
raz zablokował się drążek skrzyni biegów. zanim dotarłem do mechanika, odblokował się.
gdy dbałem o opony, auto całkiem nieźle trzymało się drogi. Szybko pokonywane zakręty nie przerażały. Dziś samochód jest wiekowy, więc nie szaleję, a i opony raczej są nienajlepsze, więc różnie bywa.
było doskonale, ale od kilku lat auto często ma zaparowane szyby w środku w okresie jesienno zimowym. po wymianie na nową tylnej szyby pojawił sie ten problem, ale go nie usunąłem. brak czasu. auto codziennie jezdzi
pali srednio 6 l benzyny i 7,5 litra gazu na 100 km.
psują sie drobiazgi. najbardziej upierdliwy - włącznik wstecznego światła. raz to naprawiałem, a potem machnąłem ręką
kupiłem to auto z wadliwym komputerem, i dopóki nie trafiłem na mądrego mechanika, naprawy przez niedoświadczonych fachowców były i drogie, i denerwujące (np. wymieniał moduł zapłonowy i dopiero okazywało siię, ze to nie moduł nawalił, a kondensator w komputerze). po wymianie komputera jakies 150 kkm. silnik po prostu działa.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 8V 75KM 55kW [l/100km]

Opel Astra G Kombi