Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting

mamAstre, 8 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2014
Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : silknik w porządku i ukłąd jezdny na plus
Przeniesienie napędu : nie usterka, ale po prostu nie lubię pracy tej skrzyni biegów
Wszystko super oprócz skrzyni i faktu, że 3 odwiedzałem serwis w celu naprawy, na szczęście na gwarancji.
przyjemnie pracuje, przy ok 1900 obrotów słychac świst turbiny (całkiem przyjemny), ale moc czuć tak od 2200. Choć auto ciężkie, to czuć przyspieszenie po wciśnięciu mocniej gazu (przy obrotach powyżej 2200). Biegi można przeciągać i faktycznie na 3ce do 150 się da. Jechałem nim 202km/h, ale to chyba nie był max. Redukcja pomaga. Trzeba tez pamiętać, że auto jest ciężkie.
oj drażni mnie.. toporna, nie lubi szybkich zmian, nie lubi zmiany przy wyższych obrotach (powyżej 3500tys), najgorzej wchodzi dwójka, a jedynka potrafi stukać przy wrzucaniu przy stojącym samochodzie. ASO mówi, że TTTM :( Moim zdaniem największy minus tego auta. Właściwie to jedyny minus, ale drażni bardzo, bo nie można w pełni wykorzystać możliwości auta (nie można zmieniać szybko biegów). Przy spokojnej jeździe chodzi ok.
Prowadzi się super, auto trzyma się drogi i reaguje nawet na delikatny ruch kierownicą.
Mała szyba z tyłu, trochę ogranicza widoczność. Poza tym ok. (ale jestem wysoki).
Nie mam zastrzeżeń.
W porządku, max podmuch na szybę przednią momentalnie radzi sobie z zaparowaną szybą.
Dużo miejsca nawet dla osoby 1.90m - nie odsuwam fotela do końca i jeszcze mam sporo miejsca do sufitu. Z tyłu też spoko, nikt nie narzekał.
Silnik przyjemnie słychać przy wysokich obrotach, a przy wyższych prędkościach słychać opór powietrza od lusterek. Na postoju na wolnych obrotach w środku cichutko.
Auto na gwarancji, na razie bez wkładu finansowego (ale już 3 razy naprawiany: dwumasa, pompa wodna i jakaś kostka czujnika). Pali 7,5 jazda mieszana, dosyć dynamiczna. Myślę, że po mieście 9, w trasie 7.
Jestem zadowolony z ceny. Auto łądne, całkiem dynamiczne, dobrze się prowadzi. Skrzynia to jedyny minus.
Drobnych nie miałem, na razie za to 3 naprawy gwarancyjne - to nieładnie, no ale na razie się nie przejmuję. Z drugiej strony nieduży przebieg na razie (25tys), więc może potem będzie gorzej.
Awarii nie miałem, ale wymiana dwumasy i pompy paliwowej już była (na gwarancji).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting