Opel Astra G Sedan 1.6 8V 85KM 2000-2004 - Oceń swoje auto

Opel Astra G Sedan 1.6 8V 85KM 2000-2004

z przebiegiem 41 000 km, wyprodukowany w 2001 roku
~Dariusz S
dodał ocenę 15.07.2005 15:39:07

to niezłe auto.jeździłem przed nim kolejno : maluchem, cinqecento, polonezem. seatem ibizą, fiatem sieną. Ten oceniam najlepiej. Lubię go coraz bardziej

wersja z 8-zaworowym motorem jest elastyczna i cicha, wybacza bez bólu zmianę biegu na wyższy nawet przy 1,5 tys. obrotów ( częsty przypadek, gdy prowadzi kobieta, np. moja żona) w wersji 1,6 16v zawory grzechoczą wtedy jak oszalałe. Umiarkowanie przyspiesza, do sportu się raczej nie nadaje

jak to u opla. trochę wysiłku trzeba włożyć aby włożyć, he he, w sumie i tak lepiej niż w padaczce-sienie którą miałem wczesniej

twardy i przewidywalny, doskonale trzyma się drogi nie przechyla się na zakrętach. Ja taki lubię, malkontenci bedą narzekać że jest głośny i tłucze na nierównościach

jak to w wersji pięciodrzwiowej, do tyłu średnio, doskonałe i wyjątkowo duże lusterka zewnętrzne, przy których da się spokojnie cofać. na szczęście tylko w vw wpadli na ten durny pomysł z małym prawym lusterkiem

lubię twarde fotele, dla mnie to zaleta, dla innych wada, z tyłu umiarkowana ilość miejsca na nagi dla pasażerów, bagażnik prawie 400 l w 5-drzwiowej wersji do dobry wynik

mogę wypowiedzieć się tylko o ogrzewaniu i wentylacji (nie mam klimy ogrzewanie bardzo dobre, grzeje po kilkuset metrach, wentylacja odrobinkę gorsza, jak jest czysty filtr podszybowy wszystko jest ok, jak się trochę przybrudzi jest już gorzej, głośno pracuje dmuchawa na 4 biegu

przód ok a nawet lepiej niż ok bo miejsca bardzo dużo. z tyłu oczywiście nie ma mowy o podróży we trójkę. Dla czworga ludzi standardowego wzrostu w sam raz

motor 1,6 8v pracuje znacznie iszej niż 16v bo potrzebuje niższych obrotów a poza tym ma o jeden wałek rozrządu mniejprzez co i we wnętrzu jest przyzwoicie cicho. przy prędkości ponad 130 km/h zaczynają hałasować opony ale to być może wina moich firestone

średnio koło 7 litrów na sto km to przy silniku 1,6 wynik przyzwoity. W mieście i zimą oczywiście jest więcej, w trasie można zejść poniżej 6 przy delikatnym traktowaniu pedału. Przypominam sobie stare czasy kiedy maiłem poloneza 1,6 i. W trasie palił poniżej 7 l przy 80-90 km/h latem.Zimą w mieście łykał 14,5 litra. w astrze nie ma takiej rozpiętości i chwała Bogu. Zresztą co tu porównywać...

kupiłem w promocji w 2001 roku latem za ok. 42,500 plus alusy . Teraz kosztują chyba niewiel więcej. Warto wyle zapłaćić tym bardziej że teraz dają wyposażeniu standardowym abs a w promocji ręczna klimę

2 żarówki H7 dwie końcówki dróżków kierowniczych po 40 000 km, końcowy tłumik spalin zaczął się sypać

2 razy musiałem wymieniać zawór recylkulacji spalin. w serwisie mówili że mam pecha i że to przypadek jednostkowy. dziękuję za taki przypadek- zawór kosztuje 480 zet. Zdarzyło mi się to oczywiście po gwarancji mechanicznej i każdy z zaworów wytrzymał więcej niż rok tak że nie mogłem reklamować części

Spalanie 1.6 8V 85KM 2000-2004

Kierowcy, którzy oglądali Opel Astra, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Astra

Przeczytaj o Opel Astra

Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć
Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć Z samochodami jest trochę jak z gwiazdami show biznesu. Mogą być po prostu dobre w tym, co robią, za co zyskują szacunek. Ale czasem do zwrócenia na siebie uwagi nie wystarczy talent, momentami trzeba szarpnąć się na ozdobiony cekinami kostium od Diora i wysadzić coś w powietrze na koncercie, żeby w dzisiejszym świecie zostać zauważonym i osiągnąć większy sukces. Mniej więcej coś w tym stylu zrobił Opel. Jaka jest używana Astra J?

Opel Astra - zobacz filmy

Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta
Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta

Od tego odcinka zmieniamy konwencję testów. Zamiast doszukiwać się dokładnie 3 zalet i 3 wad prezentujemy Wam wszystko, co zdążyliśmy wychwycić podczas tygodniowego testu. Raz więcej będzie zalet, innym razem wad. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wideotestu, bohaterem którego jest Opel Astra sedan 1,7 CDTI 2013.

Uwaga: Będziemy wdzięczni za komentarze, czy zmieniona formuła Wam odpowiada.

Liczba wpisów 190 080