Ocena kierowcy - Opel Astra G Sedan

Mateusz, 17 lat temu
Silnik 2.0 DI 82KM 60kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra G Sedan 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Jestem naprawdę zadowolony z tego auta,bardzo tanie w użytkowaniu, przyjemne w prowadzeniu, mało usterkowe. Przejechane ma aktualnie 204tys. km i ma się doskonale. Przez ostatnie 10tys. jedyne co robiłem to wlewalem paliwo i lałem olej. Jeżdże na pełnym syntetycu 0W/40, nie bierze ani kropli oleju. Moc to tylko 82KM, wystarcza do przeciętnie dynamicznej jazdy, nie ma mowy o szaleństwach,ale też nie ma takiej potrzeby.Jeśli nie nastąpi kataklizm (seria awarii) to myślę, że auto będzie mnie jeszcze długo cieszyć.
cicho jak na diesla, elastyczny, osiągów wybitnych nie ma, ale przyjemnie się rozpędza
krótkie, zgrabne przełożenia, nie mam żadnych zastrzeżeń
nie dostrzegam mankamentów, auto ma przejechane ponad 200k, nic nie puka, nie piszczy, bardzo przyzwoicie
przeciętnie dobra, dość duże słupki ograniczają widoczność
prosta i przejrzyta deska rozdzielcza, wszystkie przełączniki na miejscu, dzielona tylna kanapa z podłokietnikiem i miejscem na włożenie np. nart bez składania siedzeń, sporo miejsca w środku i ładny bagażnik,
ogrzewanie świetne, ale szyby parują, ten typ tak ma, trzeba wymuszać wentylację lub włączać klimę
naprawdę sporo miejsca
nie narzekam, słychać szum powietrza nieco zbyt mocno
Bosko. W mieście spalanie do 6l, w trasie minimalnie 4,8. W trybie mieszanym 5,5L.
klima, abs, elektryka i silnik diesla w naprawdę rozsądnej cenie. Kuszące wydawało się również mondeo, lecz jest duuużo bardziej usterkowe.
Podświetlanie środkowej konsoli (nawiew,klima) lubi szwankować, wyświetlacz przestał działać (ten wskazujący godzinę)
żadnych poważnych usterek
Opel Astra G Sedan